Libbey szkło dla gastronomii

Szkło projektowane i produkowane dla najlepszych hoteli na świecie. Znajdziesz je w hotelach Hilton, Radisson Blu, Marriott czy Sheraton.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Szkło Libbey

Od ponad 200 lat, jeden z największych na świecie producentów szkła, które jest projektowane i produkowane z przeznaczeniem dla profesjonalnej gastronomii. Szklanki czy kieliszki Libbey użytkowane są w międzynarodowych sieciach hotelowych takich jak Hilton, Radisson Blu, Marriott czy Sheraton na 5 kontynentach.

Szkło sodowe

Stosowane do produkcji kieliszków i szklanek Libbey zapewnia niespotykane parametry takie jak:

  • wysoka wytrzymałość;
  • wzmocnione krawędzie kieliszków i szklanek;
  • żywotność - 2000 cykli mycia bez matowienia;
  • estetyka i elegancja.

Marka Libbey

Libbey pochodzi z East Cambridge w Massachusetts, siedziby New England Glass Company założonej w 1818 roku. W 1888 roku Edward Drummond Libbey, syn pierwszego właściciela firmy, Williama, przeniósł firmę do Toledo w Ohio. Obszar północno-zachodniego Ohio oferował obfite zasoby gazu ziemnego i dostęp do dużych złóż piasku wysokiej jakości. Toledo posiadało również sieć linii kolejowych i parowych, co czyniło je idealną lokalizacją dla firmy. W 1892 roku zmieniono nazwę na The Libbey Glass Company. Libbey i Toledo były połączeniem stworzonym w niebie i tak narodziło się szklane miasto.

Jeśli kiedykolwiek piłeś ze szklanki, prawdopodobnie miałeś usta na Libbey. Jesteśmy czołowym producentem szkła w obu Amerykach i jednym z największych dostawców zastawy stołowej na świecie. Jako uciekający lider wyznaczamy nowe standardy stabilności, siły i możliwości rozwoju. Doceniamy doskonałe niedoskonałości w codzienności i chcemy pomagać w zbliżaniu ludzi. Wierzymy, że każda okazja - duża i mała - jest okazją do celebrowania życia. Mamy rodzinę marek, które wspierają uroczystości na całym świecie, niezależnie od tego, czy przyjmujesz rodzinę na niedzielny obiad, czy wybierasz się do miasta w piątek wieczorem.

NEWSLETTER
@