Inspiracje do Twojej kuchni i łazienki

W co spakować się na piknik?

W co spakować się na piknik?

Trudny rok za nami, ograniczenia w przemieszczaniu, noclegach w hotelach, całej branży turystycznej spowodowały, że potrzebujemy teraz więcej czasu niż wcześniej poprzebywać na świeżym powietrzu. Najszybszym sposobem na wypoczynek poza domem jest wyjście do parku czy wyjazd za miasto na łono natury. Tylko w jaki sposób się pakować? Co zabrać ze sobą na piknik? Przeczytaj nasz krótki artykuł, którym pomoże Ci zrobić to szybko i sprawnie.

czytaj dalej

Gotować jak Bóg we Francji

Gotować jak Bóg we Francji

Dzięki wysokiej jakości serii naczyń Flavoria wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10, gotowanie staje się pełną radością. Innowacyjne cechy garnków i dopracowane detale zachwycają zmysły i wywołują uśmiech podczas przygotowania, dają dużo przyjemności. Sprawdź czym wyróżniają się garnki Flavoria.

czytaj dalej
Jak oświetlić wnętrza zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami?

Przekąski przy komputerze czy na kanapie, praca w sypialni czy bardzo wczesne pobudki, nasze nawyki determinują zaprojektowanie takiego oświetlenia poszczególnych wnętrz, aby było nam wygodnie i komfortowo. Jeśli mamy nawyk czytania przed snem czy wieczorne gotowanie to oświetlmy pomieszczenia tak, aby skupić się na tych zadaniach.

czytaj dalej

Eklektyzm w projektowaniu oświetlenia

Eklektyzm w projektowaniu oświetlenia

Eklektyzm to łączenie różnych stylów i epok w jednym projekcie architektonicznym. Można obrać ścieżkę najmniejszego oporu, na przykład połączyć tradycyjną klasykę i neoklasycyzm, czyli kierunki możliwie najbliższe sobie. Ale to zbyt proste, bo eklektyzm w projektowaniu pozwala łączyć w jednej przestrzeni kardynalnie przeciwstawne gatunki stylistyczne.

czytaj dalej
Fondue rodzaje, porady - kompendium wiedzy

Fondue to zabawny i oparty na współpracy sposób na dzielenie się posiłkiem z przyjaciółmi i rodziną. Różne rodzaje fondue przygotowuje się od tradycyjnych podgrzewaczy po elektryczne, a garnki do fondue mogą być wykonane z ceramiki, żeliwa lub stali. Twoje upodobania i sposoby przygotowania określą najlepsze naczynie do fondue dla Ciebie i Twoich potrzeb.

czytaj dalej

Pandemia a design w oświetleniu

Pandemia a design w oświetleniu

Jak trendy w projektowaniu oświetlenia pomagają nam stać się lepszymi. Żyjąc w izolacji, w pełni odczuliśmy brak prostej komunikacji międzyludzkiej. Ale to nie jedyny problem „pracy zdalnej - online”. Życie w czterech ścianach uniemożliwia nam uzyskanie niezbędnego kontaktu z ludźmi. Dlatego projektowanie w 2021 roku to nie tyle kwestia wizualna, ile emocjonalna. To rzeczy, których chcesz dotknąć, poczuć ich ciepło lub zimno, powąchać.

czytaj dalej
Co oznacza Lumen przy zakupie oświetlenia?

Czym właściwie jest Lumen? Jeśli jesteś przyzwyczajony do myślenia o mocy żarówek wyrażonej w watach, nie jesteś sam. Napisaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci nauczyć się nowego sposobu kupowania żarówek i oświetlenia, szczególnie lamp LED. Dodatkowo wyjaśniamy, jak mierzone są lumeny, łatwy sposób przeliczania watów na lumeny i dlaczego wszystkie te zmiany są dobre.

czytaj dalej
Jaka ostrzałka do noży jest odpowiednia do Twojej kuchni?

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy do swojej domowej kuchni, czy kuchni komercyjnej, w której jesteś szefem, wiedza o używanej ostrzałce do noży pomoże określić, czy Twoja kolekcja nowych noży wystarczy na rok, czy na wiele lat. Poza tym, jeśli zamierzasz zainwestować pieniądze w budowę swojej kolekcji noży, jesteś to winien samemu sobie, aby dowiedzieć się, jak zachować ich ostrość. Oto krótki przewodnik po różnicach między ostrzałkami.

czytaj dalej

Co to jest Pakkawood?

Co to jest Pakkawood?

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia kupować narzędzia kuchenne, to Pakkawood jest słowem, o którym prawdopodobnie słyszałeś lub czytałeś kilka razy. Większość z was przyjmie, że pochodzi z drzewa Pakka. Jednak słowo to nie pochodzi od nazwy drzewa, nawet jeśli technicznie nazywa się go drewnem.

czytaj dalej

Wiosenne nowości!

Wiosenne nowości!

Wiosna 2021 zbliża się wielkimi krokami. Czuć i widać już pierwsze oznaki, słoneczne promienie ogrzewają coraz bardziej przyrodę, widać już pierwsze klucze żurawii, słychać pierwszy klekot bocianów. U nas czas na wiosenne porządki i aktualizację oferty. Zobacz co mamy ciekawego w ofercie.

czytaj dalej
Oświetlenie dla tych, którzy spędzają dużo czasu w domu

Jeśli spędzasz dużo czasu w domu, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa to musisz zadbać o prawidłowe rozmieszczenia oświetlenia. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych scenariuszy i zasad związanych z projektowaniem oświetlenia w domu. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób, na których pandemia wymusiła pracę zdalną.

czytaj dalej