Inspiracje do Twojej kuchni i łazienki

Fondue to zabawny i oparty na współpracy sposób na dzielenie się posiłkiem z przyjaciółmi i rodziną. Różne rodzaje fondue przygotowuje się od tradycyjnych podgrzewaczy po elektryczne, a garnki do fondue mogą być wykonane z ceramiki, żeliwa lub stali. Twoje upodobania i sposoby przygotowania określą najlepsze naczynie do fondue dla Ciebie i Twoich potrzeb.

czytaj dalej

Pandemia a design w oświetleniu

Pandemia a design w oświetleniu

Jak trendy w projektowaniu oświetlenia pomagają nam stać się lepszymi. Żyjąc w izolacji, w pełni odczuliśmy brak prostej komunikacji międzyludzkiej. Ale to nie jedyny problem „pracy zdalnej - online”. Życie w czterech ścianach uniemożliwia nam uzyskanie niezbędnego kontaktu z ludźmi. Dlatego projektowanie w 2021 roku to nie tyle kwestia wizualna, ile emocjonalna. To rzeczy, których chcesz dotknąć, poczuć ich ciepło lub zimno, powąchać.

czytaj dalej
Co oznacza Lumen przy zakupie oświetlenia?

Czym właściwie jest Lumen? Jeśli jesteś przyzwyczajony do myślenia o mocy żarówek wyrażonej w watach, nie jesteś sam. Napisaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci nauczyć się nowego sposobu kupowania żarówek i oświetlenia, szczególnie lamp LED. Dodatkowo wyjaśniamy, jak mierzone są lumeny, łatwy sposób przeliczania watów na lumeny i dlaczego wszystkie te zmiany są dobre.

czytaj dalej
Jaka ostrzałka do noży jest odpowiednia do Twojej kuchni?

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy do swojej domowej kuchni, czy kuchni komercyjnej, w której jesteś szefem, wiedza o używanej ostrzałce do noży pomoże określić, czy Twoja kolekcja nowych noży wystarczy na rok, czy na wiele lat. Poza tym, jeśli zamierzasz zainwestować pieniądze w budowę swojej kolekcji noży, jesteś to winien samemu sobie, aby dowiedzieć się, jak zachować ich ostrość. Oto krótki przewodnik po różnicach między ostrzałkami.

czytaj dalej

Co to jest Pakkawood?

Co to jest Pakkawood?

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia kupować narzędzia kuchenne, to Pakkawood jest słowem, o którym prawdopodobnie słyszałeś lub czytałeś kilka razy. Większość z was przyjmie, że pochodzi z drzewa Pakka. Jednak słowo to nie pochodzi od nazwy drzewa, nawet jeśli technicznie nazywa się go drewnem.

czytaj dalej

Wiosenne nowości!

Wiosenne nowości!

Wiosna 2021 zbliża się wielkimi krokami. Czuć i widać już pierwsze oznaki, słoneczne promienie ogrzewają coraz bardziej przyrodę, widać już pierwsze klucze żurawii, słychać pierwszy klekot bocianów. U nas czas na wiosenne porządki i aktualizację oferty. Zobacz co mamy ciekawego w ofercie.

czytaj dalej
Oświetlenie dla tych, którzy spędzają dużo czasu w domu

Jeśli spędzasz dużo czasu w domu, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa to musisz zadbać o prawidłowe rozmieszczenia oświetlenia. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych scenariuszy i zasad związanych z projektowaniem oświetlenia w domu. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób, na których pandemia wymusiła pracę zdalną.

czytaj dalej
Jak szybko i niedrogo wyremontować domek letniskowy?

Zima zbliża się do końca, pierwsze oznaki wiosny zauważymy już za kilka tygodni, zatem czas, aby przygotować się do pierwszego pobytu w domku letniskowym. Jak co roku, chłodne, zimowe dni wpływają na materiały, z których mamy wybudowaną naszą altanę. Zarówno wiatr, deszcz jak i śnieg powodują, że ochrona drewna kruszeje i traci swoje właściwości. Przygotuj się dobrze do odświeżenia swojego wiejskiego domu letniskowego, aby spędzić w nim przyjemnie kolejne weekendy, a może nawet dłuższy urlop.

czytaj dalej

Oświetlenie wnętrz - trendy 2021

Oświetlenie wnętrz - trendy 2021

Projektanci obiecują nam, że naturalna gama kolorystyczna będzie królować przez cały 2021 rok. Wśród naturalnych odcieni ulubionym jest żółty, oraz jego delikatniejsze, jaśniejsze odmiany to słoma, cytryna, kukurydza, musztarda. Z łatwością zaprzyjaźnią się z innymi odcieniami naturalnej palety barw i będą dobrze wyglądać zarówno jako drobne dodatki do wnętrz jak i duże elementy wyposażenia.

czytaj dalej
Moda wnętrzarska i anty-trendy we wzornictwie 2021

Jeszcze rok temu mogliśmy zaobserwować zainteresowanie stylem loft czy skandynawskim, ale do połowy 2020 roku płynnie połączyły się w „nowy styl skandynawski”. Ta transformacja dotyczy wszystkich kierunków i stylów. Eklektyczne wnętrze jest wyraziste, nie sposób się nim nudzić, ani robić z niego kopie. Szczególnie interesujące są kontrastowe kombinacje: na przykład surowa klasyka, swobodna fuzja i brutalny loft.

czytaj dalej
Pieczone kasztany? Skąd pochodzą i jak je przygotować?

Podczas świąt domy pachną pieczonymi kasztanami… Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym historycznym, świątecznym przysmaku. Pieczone kasztany są kojarzone z okresem zimowym, a w szczególności świątecznym, wspomina o nich nawet słynna kolęda. Ale czy ludzie naprawdę jedzą pieczone kasztany jako świąteczną ucztę? Kiedy zaczęła się ta tradycja i czy w ogóle kasztany są dla ciebie dobre? Gdy dowiesz się więcej o pieczonych kasztanach, możesz się cieszyć, że ta tradycja została uwieczniona w świątecznej pieśni.

czytaj dalej
Jak wybrać idealne oświetlenie kuchenne?

Trendy w modzie przychodzą i odchodzą z biegiem lat, szczególnie w świecie wyposażenia wnętrz. Z biegiem lat oświetlenie wiszące stało się podstawą w kuchni, działając nie tylko jako źródło światła, ale i jako element ozdobny. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych rodzajów lamp na różne okazje i do różnych zadań oświetlenia, kuchenne lampy wiszące są poszukiwane bardziej niż kiedykolwiek.

czytaj dalej

Jak czyścić i polerować mosiądz?

Jak czyścić i polerować mosiądz?

Czy masz mosiężne elementy wyposażenia, które wymagają czyszczenia? Jeśli tak, to przeczytaj nasz poradnik, w którym znajdziesz wskazówki, jak przy użyciu prostych artykułów gospodarstwa domowego wyczyścić mosiądz. Oraz wskazówki, jak zapobiec jego ponownemu matowieniu.

czytaj dalej