Inspiracje do Twojej kuchni i łazienki

Jak dbać o porcelanową zastawę stołową?

Większość naczyń stołowych jest wykonanych z prawdziwej porcelany. Kupując kompletną zastawę stołową wraz z dodatkowymi nakryciami i zestawem do kawy czy herbaty, chcesz mieć pewność, że porcelanowa zastawa będzie traktowana z najwyższą starannością. Oto kilka wskazówek, dzięki którym twój zestaw porcelanowy posłuży Ci przez długi czas.

czytaj dalej
10 najlepszych prezentów świątecznych 2020

Dla modernistów zebraliśmy dziesięć, dobrze rozpoznawalnych, cenionych, całkowicie wartych prezentu ikon designu, z których każda ma za sobą historię. Są więc nie tylko idealne dla przyjaciół zorientowanych na projektowanie, ale także coś specjalnego dla osoby z Twojej listy, która co roku mówi Ci, że „naprawdę niczego nie potrzebuję”.

czytaj dalej

Zastawa stołowa - przewodnik zakupowy

Zastawa stołowa - przewodnik zakupowy

Naczynia stołowe to główna atrakcja stołów w jadalni czy restauracji. To znacznie więcej niż tylko naczynia do serwowania potraw. Piękna zastawa stołowa w oczywisty sposób upiększa posiłki, tworzy również nastrój podczas domowych obiadów i uroczystości, a także wyraża Twój osobisty styl. Zrozumienie i uchwycenie różnic pomiędzy różnymi rodzajami zastawy stołowej, od formalnych na eleganckie przyjęcia obiadowe po talerze codziennego użytku, jest kluczem do wyboru zestawu, która będzie pasowała do Twojego domu.

czytaj dalej

Lampy wiszące - przewodnik zakupowy

Lampy wiszące - przewodnik zakupowy

Rodzaje, materiały, style, żarówki i koszt zakupu lamp wiszących - pełen przewodnik zakupowy.

Stworzyliśmy obszerny poradnik zakupowy dla osób, które chcą zaopatrzyć się w lampy wiszące, w którym przedstawiliśmy projekty, typy, opcje, materiały, style czy koszty. Wszystko to, co powinieneś wiedzieć przed zakupem. 

czytaj dalej

Naczynia i formy do pysznych wypieków

Naczynia i formy do pysznych wypieków

Chcesz zająć się pieczeniem ciast? Już pieczesz, ale chcesz całkowicie wyposażyć swoją kuchnię w najlepszą kolekcję naczyń do pieczenia? Oto lista wszystkich narzędzi do pieczenia, których potrzebujesz, aby zostać poważnym piekarzem czy cukiernikiem - także zawodowym. Pieczenie ciast to poważna sprawa, ale i relaksująca rozrywka.

czytaj dalej

Jak prawidłowo przechowywać masło?

Jak prawidłowo przechowywać masło?

Masło od dawna jest podstawą w kuchni wszystkich kultur - zarówno starożytnych, jak i we współczesnych. Niezależnie od tego, czy używasz masła klarowanego, ręcznie ubijanego masła, czy masła wegańskiego, jego prawidłowe przechowywanie jest niezbędne, aby było dłużej świeże, aby wydawać mniej pieniędzy na żywność, zmniejszyć marnowanie żywności i rzadziej odwiedzać sklep spożywczy. Umiejętność przechowywania masła w domu jest szczególnie przydatna, zwłaszcza teraz, ponieważ spędzamy w domu więcej czasu i przechowujemy więcej jedzenia niż zwykle.

czytaj dalej

Akcesoria kuchenne i ich zastosowanie

Akcesoria kuchenne i ich zastosowanie

Zapoznaj się z wieloma różnymi rodzajami akcesoriów kuchennych, aby mieć pewność, że używasz odpowiedniego narzędzia do przyrządzania posiłków w kuchni, niezależnie od tego, czy robisz zupę, stek, zapiekankę czy deser. Praca w kuchni, czy to w domu, czy w pracy, wymaga wielu narzędzi, które muszą być w niej obecne i przydatne. Przejście od przyrządzania zupy przez stek do zapiekanki, a następnie deseru może z wymagać użycia kilkunastu, różnych narzędzi. Tak więc dobrze przygotowana kuchnia powinna mieć duży zapas przyborów gotowych do użycia zgodnie z przepisami.

czytaj dalej
Co to jest sezonowanie naczyń żeliwnych?

Impregnat to warstwa zwęglonego oleju, która została upieczona na powierzchni żeliwnej patelni lub garnka, tworząc warstwę ochronną. To sprawia, że ​naczynie ma naturalne wykończenie zapewniające nieprzywieralną powierzchnię, przez co gotowanie i czyszczenie jest bardzo łatwe i proste. Im więcej gotujesz lub smażysz w naczyniach żeliwnych, tym grubsza staje się ta warstwa oleju, przekształcając się w gładszą i ciemniejszą powierzchnię do przyrządzania potraw.

czytaj dalej
Jaki prezent na nowe mieszkanie?

Nowe mieszkanie to marzenie wielu z nas. To także ogromna radość, gdy nasi znajomi zapraszają nas na oględziny swojego lokum. Nic dziwnego, że chcą z nami podzielić się swoim szczęściem, a my chcemy dzielić ich entuzjazm. Warto przynieść ze sobą drobny prezent, który będzie im przypominał o naszej wizycie i sympatii, jaką ich darzymy. 
 

czytaj dalej

Czym otworzyć butelkę wina?

Czym otworzyć butelkę wina?

Teoretycznie, nie ma prostszej czynności niż otworzenie butelki wina. Jest tylko jeden warunek, który niestety wywołuje ogromną presję. Trzeba zrobić to dobrze za pierwszym razem, bo drugiej próby po prostu nie będzie. W tym przypadku spokojnie można stwierdzić, że sommelier jest dokładnie w takiej samej sytuacji jak saper – myli się tylko raz. Konsekwencje nie będą wprawdzie aż tak dramatyczne, ale mogą być bardzo kosztowne. Szlachetne trunki bywają wszak lokatą kapitału. Warto wiedzieć, jakie narzędzia ułatwią nam tą pozornie banalną czynność. 
 

czytaj dalej
Czy lampy sufitowe to uniwersalne oświetlenie?

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza, dlatego wybór właściwych lamp jest bardzo istotny. Dotyczy to szczególnie światła górnego. Lampa sufitowa potrafi zniszczyć lub podkreślić całą stylizację wnętrza, a wygląd to przecież nie wszystko, bo w tym przypadku najważniejsza jest funkcjonalność. 
 

czytaj dalej

Naczynia żeliwne Blacklock Lodge

Naczynia żeliwne Blacklock Lodge

Nowa kolekcja naczyń żeliwnych marki Lodge, lżejsze, potrójnie sezonowane, unowocześnione. Ponadczasowe naczynia amerykańskiej marki Lodge zostały zmienione tak, aby były jeszcze bardziej wygodne i łatwiejsze w użytkowaniu. Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat innowacji jakie wdrożył Lodge w swoich produktach oraz o serii naczyń odzwierciedlających historię Lodge - Blacklock.

czytaj dalej

Ranking termosów obiadowych

Ranking termosów obiadowych

Termosy to sprzęt obecny w turystyce od wielu lat. Najpopularniejsze były te, które wykorzystywano do napojów, ale z czasem coraz popularniejsze zaczęły stawać się termosy obiadowe. Nie dość na tym, dziś okazuje się, że termos przestał być kojarzony z wycieczkami i coraz częściej staje się przydatnym drobiazgiem w domu czy biurze.  

czytaj dalej