Inspiracje do Twojej kuchni i łazienki

Jak dobrać żyrandole kryształowe do wnętrza

Nowoczesne żyrandole kryształowe mają wygląd, który kochamy! Dzięki nowym i innowacyjnym projektom oświetlenia oferowanego nam przez marki Maytoni czy Vitaluce, które na nowo definiują sposób, w jaki kryształ może oświetlać pomieszczenie, nowoczesne oświetlenie kryształowe odeszło daleko od tradycyjnego, wielopoziomowego żyrandola z przeszłości.

czytaj dalej

Jak stworzyć lato we wnętrzu domu?

Jak stworzyć lato we wnętrzu domu?

Pierwsze skojarzenie z latem to lekkość, świeżość, puszyste, białe chmury i dużo słońca. Ten klimat odtworzymy we wnętrzu za pomocą zróżnicowanej palety kolorów. Jako bazę najlepiej jest wziąć białe, lniane, kremowe odcienie kolorów - będą one odpowiedzialne za przewiewność i lekkość otoczenia. Element obowiązkowy to żółte i złote odcienie. Można je prześledzić w elementach dekoracyjnych, meblach czy oświetleniu.

czytaj dalej

Rodzaje termometrów kuchennych

Rodzaje termometrów kuchennych

Na rynku dostępny jest niesamowity wybór kuchennych termometrów do żywności. Pozwalają przetestować różnorodne produkty spożywcze, a także dokładność piekarnika i lodówki. Dowiedz się o różnych rodzajach termometrów kuchennych, a także uzyskaj porady dotyczące ich używania i czyszczenia.

czytaj dalej
Tacki i foremki do przygotowania lodu w domu

Istnieje zaskakująca liczba modeli, jeśli chodzi o tacki na lód, od tradycyjnych tacek z tworzywa, przez specjalne foremki kulek do lodu, po formy w kształcie klocków. Dodatkowo istnieje kilka rodzajów kostkarek. Odkryj różne rodzaje tacek na lód i ich kreatywne zastosowania!

czytaj dalej

Rodzaje patelni do smażenia - poradnik

Rodzaje patelni do smażenia - poradnik

Gotowanie to sztuka, do tworzenia której potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Patelnie nie tylko dają możliwość smażenia bekonu czy jajek, ale także przyrumieniają mięso, duszą warzywa czy grillują zapiekanki. Do stworzenia pysznych potraw niezbędna jest jednak odpowiednia patelnia.

czytaj dalej
Wzbogacenie wnętrza bez wydawania rocznego budżetu

Trudno wyobrazić sobie trwalsze skojarzenie z bogactwem niż blask złota. Oczywiście, nie mówimy o prawdziwym metalu, a jedynie o powłokach w szlachetnym kolorze. Kilka świątecznych, złotych akcentów stworzy dyskretną atmosferę luksusu. Może to być zarówno podstawa lampki stołowej, nogi stolika kawowego, ramki na zdjęcia jak i inne dodatki i akcesoria do wnętrz.

czytaj dalej

W co spakować się na piknik?

W co spakować się na piknik?

Trudny rok za nami, ograniczenia w przemieszczaniu, noclegach w hotelach, całej branży turystycznej spowodowały, że potrzebujemy teraz więcej czasu niż wcześniej poprzebywać na świeżym powietrzu. Najszybszym sposobem na wypoczynek poza domem jest wyjście do parku czy wyjazd za miasto na łono natury. Tylko w jaki sposób się pakować? Co zabrać ze sobą na piknik? Przeczytaj nasz krótki artykuł, którym pomoże Ci zrobić to szybko i sprawnie.

czytaj dalej

Gotować jak Bóg we Francji

Gotować jak Bóg we Francji

Dzięki wysokiej jakości serii naczyń Flavoria wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10, gotowanie staje się pełną radością. Innowacyjne cechy garnków i dopracowane detale zachwycają zmysły i wywołują uśmiech podczas przygotowania, dają dużo przyjemności. Sprawdź czym wyróżniają się garnki Flavoria.

czytaj dalej
Jak oświetlić wnętrza zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami?

Przekąski przy komputerze czy na kanapie, praca w sypialni czy bardzo wczesne pobudki, nasze nawyki determinują zaprojektowanie takiego oświetlenia poszczególnych wnętrz, aby było nam wygodnie i komfortowo. Jeśli mamy nawyk czytania przed snem czy wieczorne gotowanie to oświetlmy pomieszczenia tak, aby skupić się na tych zadaniach.

czytaj dalej

Eklektyzm w projektowaniu oświetlenia

Eklektyzm w projektowaniu oświetlenia

Eklektyzm to łączenie różnych stylów i epok w jednym projekcie architektonicznym. Można obrać ścieżkę najmniejszego oporu, na przykład połączyć tradycyjną klasykę i neoklasycyzm, czyli kierunki możliwie najbliższe sobie. Ale to zbyt proste, bo eklektyzm w projektowaniu pozwala łączyć w jednej przestrzeni kardynalnie przeciwstawne gatunki stylistyczne.

czytaj dalej
Fondue rodzaje, porady - kompendium wiedzy

Fondue to zabawny i oparty na współpracy sposób na dzielenie się posiłkiem z przyjaciółmi i rodziną. Różne rodzaje fondue przygotowuje się od tradycyjnych podgrzewaczy po elektryczne, a garnki do fondue mogą być wykonane z ceramiki, żeliwa lub stali. Twoje upodobania i sposoby przygotowania określą najlepsze naczynie do fondue dla Ciebie i Twoich potrzeb.

czytaj dalej