Inspiracje do Twojej kuchni i łazienki

Akcesoria kuchenne i ich zastosowanie

Akcesoria kuchenne i ich zastosowanie

Zapoznaj się z wieloma różnymi rodzajami akcesoriów kuchennych, aby mieć pewność, że używasz odpowiedniego narzędzia do przyrządzania posiłków w kuchni, niezależnie od tego, czy robisz zupę, stek, zapiekankę czy deser. Praca w kuchni, czy to w domu, czy w pracy, wymaga wielu narzędzi, które muszą być w niej obecne i przydatne. Przejście od przyrządzania zupy przez stek do zapiekanki, a następnie deseru może z wymagać użycia kilkunastu, różnych narzędzi. Tak więc dobrze przygotowana kuchnia powinna mieć duży zapas przyborów gotowych do użycia zgodnie z przepisami.

czytaj dalej
Co to jest sezonowanie naczyń żeliwnych?

Impregnat to warstwa zwęglonego oleju, która została upieczona na powierzchni żeliwnej patelni lub garnka, tworząc warstwę ochronną. To sprawia, że ​naczynie ma naturalne wykończenie zapewniające nieprzywieralną powierzchnię, przez co gotowanie i czyszczenie jest bardzo łatwe i proste. Im więcej gotujesz lub smażysz w naczyniach żeliwnych, tym grubsza staje się ta warstwa oleju, przekształcając się w gładszą i ciemniejszą powierzchnię do przyrządzania potraw.

czytaj dalej
Jaki prezent na nowe mieszkanie?

Nowe mieszkanie to marzenie wielu z nas. To także ogromna radość, gdy nasi znajomi zapraszają nas na oględziny swojego lokum. Nic dziwnego, że chcą z nami podzielić się swoim szczęściem, a my chcemy dzielić ich entuzjazm. Warto przynieść ze sobą drobny prezent, który będzie im przypominał o naszej wizycie i sympatii, jaką ich darzymy. 
 

czytaj dalej

Czym otworzyć butelkę wina?

Czym otworzyć butelkę wina?

Teoretycznie, nie ma prostszej czynności niż otworzenie butelki wina. Jest tylko jeden warunek, który niestety wywołuje ogromną presję. Trzeba zrobić to dobrze za pierwszym razem, bo drugiej próby po prostu nie będzie. W tym przypadku spokojnie można stwierdzić, że sommelier jest dokładnie w takiej samej sytuacji jak saper – myli się tylko raz. Konsekwencje nie będą wprawdzie aż tak dramatyczne, ale mogą być bardzo kosztowne. Szlachetne trunki bywają wszak lokatą kapitału. Warto wiedzieć, jakie narzędzia ułatwią nam tą pozornie banalną czynność. 
 

czytaj dalej
Czy lampy sufitowe to uniwersalne oświetlenie?

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza, dlatego wybór właściwych lamp jest bardzo istotny. Dotyczy to szczególnie światła górnego. Lampa sufitowa potrafi zniszczyć lub podkreślić całą stylizację wnętrza, a wygląd to przecież nie wszystko, bo w tym przypadku najważniejsza jest funkcjonalność. 
 

czytaj dalej

Naczynia żeliwne Blacklock Lodge

Naczynia żeliwne Blacklock Lodge

Nowa kolekcja naczyń żeliwnych marki Lodge, lżejsze, potrójnie sezonowane, unowocześnione. Ponadczasowe naczynia amerykańskiej marki Lodge zostały zmienione tak, aby były jeszcze bardziej wygodne i łatwiejsze w użytkowaniu. Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat innowacji jakie wdrożył Lodge w swoich produktach oraz o serii naczyń odzwierciedlających historię Lodge - Blacklock.

czytaj dalej

Ranking termosów obiadowych

Ranking termosów obiadowych

Termosy to sprzęt obecny w turystyce od wielu lat. Najpopularniejsze były te, które wykorzystywano do napojów, ale z czasem coraz popularniejsze zaczęły stawać się termosy obiadowe. Nie dość na tym, dziś okazuje się, że termos przestał być kojarzony z wycieczkami i coraz częściej staje się przydatnym drobiazgiem w domu czy biurze.  

czytaj dalej

Jaki kubek termiczny wybrać?

Jaki kubek termiczny wybrać?

Wakacje, związane z nimi częste wyjazdy czy jednodniowe wycieczki to ten czas, gdy wyjątkowo doceniamy kubek termiczny. Przydaje się w samochodzie, na wyprawie rowerowej czy po prostu pikniku poza miasto. Dobrze dobrany, może zostać twoim przyjacielem i towarzyszyć ci przez cały rok. 

czytaj dalej
Chef'n pomysłowe akcesoria kuchenne

Przygotowywanie świeżych owoców i warzyw, wymaga użycia specjalistycznych akcesoriów. Amerykańska marka Chef'n oferuje wiele narzędzi dedykowanych do konkrentych zadań w kuchni, aby ułatwić Ci ich wykonanie. Obieranie, wyciskanie, drylowanie czy krajanie... teraz wszystko jest dużo łatwiejsze.

czytaj dalej

Lampy wiszące z piór - jak dbać?

Lampy wiszące z piór - jak dbać?

Lekkie, rozkołysane letnim wiatrem abażury, proste, piękne i naturalne. Pióra, które zachwycają swoją niezwykłością i mogą dekorować każde wnętrze. Nie ma stylu, do którego nie pasują i pokoju, w którym wyglądają źle. Niestety, wciąż zdarzają się tacy, którzy twierdzą, że wszelkie atuty przesłania jedna wada - niepraktyczność. Nic bardziej mylnego!
 

czytaj dalej

Jakie lustro LED do makijażu kupić?

Jakie lustro LED do makijażu kupić?

Nie ma takiej kobiety, która nie docenia magii makijażu. Prawidłowe użycie kolorowych kosmetyków potrafi zmienić naszą twarz nie do poznania, usunąć zmarszczki, zlikwidować cienie pod oczami i odjąć lat. Tyle tylko, że sztuka wykonania dobrego makijażu wymaga precyzji i troski o każdy detal. Nie da się wyglądać pięknie, jeśli nie mamy znakomitego lustra z dobrym oświetleniem. Jak wybrać to najlepsze?

czytaj dalej
Zakupy, użytkowanie i ostrzenie noży kuchennych

Jakie noże kupić? Jak je używać? a może należy je ostrzyć? Jeśli zadajesz sobie takie pytania to zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika, w którym zgromadziliśmy wiedzę popartą doświadczeniem. Znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania odnośnie noży kuchennych.

czytaj dalej
Jakie oświetlenie do nowoczesnej kuchni?

Kuchnia to nie tylko serce domu, ale też miejsce, w którym wykonujemy szereg czynności, używając precyzyjnych narzędzi. Melaksery, miksery, ekspresy, a nawet pozornie zwykłe noże kuchenne wymagają ostrożności w użytkowaniu i precyzji. Do tego niezbędne jest właściwe oświetlenie, o neutralnej barwie i właściwej ilości lumenów. 

czytaj dalej

Jak przechowywać noże kuchenne?

Jak przechowywać noże kuchenne?

Nie ma kuchni, która obyłaby się bez ostrych noży. Właściwie dobrane do produktu ostrze i wygodna rączka, to atrybut najwybitniejszych kucharzy, którzy traktują je z należytą pieczołowitością i bardzo o nie dbają. Nie ma w tym nic dziwnego, tępy i niewygodny nóż to koszmar, który potrafi uprzykrzyć przyrządzanie ulubionych potraw. Tyle tylko, że aby się nie stępił, trzeba go stosownie przechowywać. 
 

czytaj dalej

Kiszenie warzyw w domu

Kiszenie warzyw w domu

Znaleźliśmy domowy sposób na zdrowe, smaczne i łatwe w przygotowaniu kiszenie. Kup zestaw do kiszenia domowego hiszpańskiej marki Lekue i ciesz się samodzielnie przygotowanym dodatkiem do kanapek. Jeśli uważasz, że kiszenie jest trudne, zajmuje dużo czasu i lepiej kupić w sklepie kiszone ogórki to z naszym zestawem zmienisz zdanie!

czytaj dalej
Parasole designerskie prosto z Paryża

Marka Smati® Paris jest specjalistą w dziedzinie produkcji parasoli od 2008 roku. Projektuje, produkuje i sprzedaje parasole pod swoją nazwą w ofercie ponad 200 modeli.

Przez 12 lat Smati® wykorzystuje całą swoją wiedzę, aby opracowywać coraz bardziej oryginalne i innowacyjne parasole, a także nową technologię konstrukcji rozporników - żeber. Od pomysłu do realizacji, największą uwagę przywiązuje się do wszystkich parasoli. Dzięki zespołowi francuskich projektantów ten niezbędny i bardzo symboliczny dodatek jest ciągle aktualizowany.

czytaj dalej
Designerski żyrandol, którym stworzysz efektowne wnętrze

Aranżacja wnętrz to sztuka. Teoretycznie każdy potrafi kupić kilka krzeseł, pomalować ściany i zawiesić oświetlenie. Tymczasem dobór tych wszystkich elementów, dopasowanie stylu i kolorów tak, aby wszystko do siebie pasowało to trudna umiejętność. Jeszcze większym wyzwaniem jest dobranie odpowiedniego żyrandola. Z jednej strony musi być on funkcjonalny, a z drugiej może narzucać styl pozostałym elementom wystroju. Może to być zdecydowanym atutem. Wystarczy kupić odpowiedni, designerski żyrandol, aby stał się on dominującym elementem, który sam w sobie  będzie tworzył klimat wnętrza. Jedna rozsądna inwestycja to gwarancja sukcesu aranżacji.

czytaj dalej