Zastawa stołowa

Zastawa stołowa – sklep dla entuzjastów klasyki i nowoczesności

Sposób nakrycia stołu ma wpływ na nasz komfort spożywania posiłków. Zastawa stołowa musi zatem być nie tylko praktyczna, ale też pasować do aranżacji wnętrza jadalni, salonu lub kuchni w zależności od tego, w którym z pomieszczeń serwujemy posiłki i organizujemy rodzinne uroczystości. Tworzy ona klimat wnętrza, ma wpływ na atmosferę podczas spotkań z bliskimi, jak również jest dopełnieniem aranżacji stołu. Zastawa kuchenna nie może być przypadkowym wyborem różnych talerzy, miseczek i półmisków. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać i cechować się spójnym wzornictwem.

Klasyczna czy nowoczesna zastawa stołowa?

Bogactwo wzorów i kolorów nie ułatwia Ci wyboru zastawy stołowej? Klasyczne wzornictwo charakteryzuje się dekoracyjnymi ornamentami, które zdobią brzegi naczyń. Szczególnie popularne są motywy kwiatowe w wielu kolorach. Są uniwersalne, cechują się delikatnością i subtelnością. To przeciwieństwo nowoczesnych, surowych rozwiązań. Obecnie dużym zainteresowanie cieszy się zastawa kuchenna o prostych formach i pozbawiona dekoracyjnych elementów. Charakteryzuje się nietypowymi kształtami oraz mocniejszymi, bardziej wyrazistymi kolorami. Obok ponadczasowej bieli jest mocna czerwień i przyciągająca wzrok limonka i pastelowe odcienie, świetnie prezentujące się w domach miłośników romantycznych stylizacji.

Nie tylko talerze

Zastawa stołowa kojarzona jest przede wszystkim z talerzami – płaskimi i głębokimi. To jednak tylko podstawowe jej elementy. Obok nich nie może zabraknąć praktycznych miseczek, w których podawać można zupy, ale też wykorzystać np. na przekąski. Sałatki, wędliny, sery, warzywa i owoce serujemy na półmiskach, które występują w różnych wielkościach i kształtach. Kompletując własną zastawę stołową musisz kierować się zatem zarówno jej praktycznością, jak też aspektami wizualnymi.

Sprawdź inne elementy zastawy w naszym sklepie: sztućce, szklanki, miseczki, czy też tace do serwowania.

NEWSLETTER
@