Naczynia i sztućce dla dzieci

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Sztućce dla dzieci

Kiedy nowy członek rodziny dorasta do próbowania nowych smaków i coraz większej samodzielności, odpowiedni zestaw do jedzenia dla dzieci staje się niezbędny.

Naczynia dla dzieci – przede wszystkim bezpieczeństwo

Przystosowane do maluchów akcesoria kuchenne i zastawa powinny zapewniać pewny uchwyt małym rączkom oraz bezpieczeństwo. Specjalne naczynia dla dzieci są wykonane z nietłukących materiałów, lekkie, pozbawione ostrych krawędzi. Ważne jest też, aby plastikowe talerze nie łamały się w sposób, który mógłby grozić skaleczeniem. Także sztućce dla dzieci muszą być skonstruowane w taki sposób, aby nie mogły spowodować żadnego urazu.

Zastawa dla dzieci – łatwa nauka dobrych manier

Już roczne dziecko, które sięga po różnorodne pokarmy, można przyzwyczajać do używania sztućców – z początku karmiąc je łyżeczką. Rosnący maluch powinien mieć własną zastawę, z której jedzenie będzie przyjemnością i zabawą. Wtedy opanowanie korzystania z widelca i noża przyjdzie mu z łatwością. Sztućce dla dzieci nie muszą być koniecznie plastikowe – kilkulatkowi można dać także dopasowany do jego rączek zestaw ze stali nierdzewnej, który będzie też bardzo estetyczny, ozdobiony dyskretnym motywem. Talerze z obrazkami dla dzieci z początku najlepsze będą plastikowe, starszy maluch będzie natomiast dumny z własnej porcelanowej zastawy.

NEWSLETTER
@