Filiżanki do kawy espresso i cappuccino

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Filiżanki do kawy

Odpowiednia filiżanka to rzecz, którą doceni każdy prawdziwy kawosz. Klasyczne filiżanki do kawy z uszkiem i na spodku czy też ich bardziej fantazyjne wersje, to sposób na odtworzenie kawiarnianego nastroju we własnym domu. Piękne naczynia sprawią, że picie porannego napoju stanie się chwilą wartą docenienia, a nie kolejną czynnością wykonywaną rano w pośpiechu.

Filiżanki do różnych rodzajów kawy - espresso, cappuccino, americana

Każdy kawowy napój ma swój własny sposób podania. Do najmocniejszej, czarnej i esencjonalnej espresso, filiżanki do kawy albo porcelanowe kubki do kawy są małe, prawie na jeden łyk. Większe są filiżanki do cappucino lub duże, kubki porcelanowe do kawy, następnie wyższe do caffè latte. Ci, którzy piją dużą czarną kawę – tzw. americano – albo białą bez pianki, czyli flat white, wybierają duże filiżanki ok. 200–300 ml oraz kubki.

Jakie wybrać filiżanki do kawy?

Porcelanowe filiżanki kawowe przeważnie mają dosyć niewielkie uszko – dobrze wybrać takie, które będzie wygodnie leżeć w dłoni. Naczynia bez niego również mogą zapewniać pewny chwyt, a przy tym wyglądają efektownie i nowocześnie. Barwna ceramika, jasna porcelana czy przeźroczyste szkło pasować powinny do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia i mieszkanie, aby tym bardziej cieszyć oczy domowników i gości.

NEWSLETTER
@