Zegary ścienne naklejane na ścianę

Modne i popularne rozwiązanie umieszczenia zegarów na ścienia i wypełnienia przestrzeni. Wystarczy niewielkich rozmiarów mechanizm ze wskazówkami, dookoła którego nakleimy oznaczenia godzin. W ten prosty sposób uzyskujemy bardzo dużych rozmiarów zegar. Kupując kolorowe zegary od calleadesign uzyskasz niepowtarzalny efekt, niespotykany u innych producentów.

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Zegar ścienny naklejany na ścianę za pomocą dwustronnej taśmy

Producenci chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania, aby ich zegary ścienne były designerskie i zarazem wytrzymałe. Pod tym kątem warto wyróżnić ostatnio bardzo modne zegary naklejane na ścianę do samodzielnego montażu, które stanowią cudowną dekorację salonu, przedpokoju czy jadalni. Ta kategoria zawiera dużo modeli różnej wielkości i średnicy, zegary ścienne naklejane o niezwykle stylowym, włoskim designie.

Zegar naklejany na ścianę: prostota i użyteczność

Wszystkie modele są banalnie proste w montażu – podstawą jest kartonowy szablon oraz dwustronna taśma. Zegar naklejany samodzielnie na ścianę jest wykonywany na bazie takich tworzyw, jak włókna drzewne, tworzywa sztuczne czy metal. Przy wielu modelach zastosowano satynowe farby, dzięki którym produkty wyróżniają się bardzo eleganckim designem. Montaż jest niezwykle prosty, najczęściej wystarcza niewielki kołek rozporowy, aby powiesić mechanizm ze wskazówkami, a następnie używając szablonu oznaczamy miejsca na ścianie, w których będą oznaczenia godzin. Mogą to być proste kreski, cyfry czy mieszanka kresek z cyframi oznaczającymi godziny 3, 6, 9 oraz 12. Te elementy mocyjemy do ściany zwykle za pomocą taśmy dwustronnej, która jest już przyklejona do ich podstawy. Nam pozostaje oderwanie papierka zabezpieczającego i przytwierdzenie do powierzchni ściany. Voila! Zegary ścienne naklejane są bardzo proste w montażu.

Malowanie pokoju czy tapetowanie nie będzie problemem przy takim zegarze ściennym naklejanym. Wystarczy delikatnie zdemontować oznaczenia godzin od powierzchni ściany, a następnie przymocować nową taśmę dwustronną do ich podstawy i ponownie nakleić zegar na nową powierzchnię.

Te nowoczesne zegary ścienne bez tarczy, są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego z łatwością można dostosować je do metrażu danego pomieszczenia. Kolorystyczne propozycje obejmują odcienie czerwieni, zieleni, szarości, błękitu czy granatu. Dostępne są zarówno zegary z oznaczeniami arabskimi, jak i klasyczne modele o rzymskich oznaczeniach godzinowych.

Szukasz czegoś jeszcze prostszego? Sprawdź nasze minimalistyczne zegary ścienne bez tarczy. A może coś bardziej vintage? Zaglądnij do kategorii zegary z wahadłem lub zegary ścienne retro.

NEWSLETTER
@