Noże do pizzy

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pizza cieszy się popularnością na całym świecie. Nazwa drożdżowych placków z bazylią i serem, wówczas jeszcze bez pomidorów, we włoskich źródłach pisanych pierwszy raz pojawiła się w X wieku. Podobne jedli je już starożytni Rzymianie. Dziś można pizzę zjeść wszędzie, także w domu. Zarówno kucharzom, jak i amatorom tego dania, przydadzą się z pewnością dobre noże do krojenia pizzy.

Radełka do pizzy – dlaczego są wygodniejsze niż zwykłe noże?

Specjalne przyrządy do krojenia włoskiego przysmaku, tak zwane radełka do pizzy, są najlepszym sposobem, aby sprawnie go podzielić. Obrotowy nóż pozwala równo przeciąć pizzę na części. W przeciwieństwie do zwykłych noży potrafi gładko przeciąć ciasto pokryte sosem, dodatkami i serem tak, aby wszystko pozostało na swoim miejscu na każdym kawałku.

Noże do pizzy – niezbędne, gdy robisz ją samodzielnie

Zamawiając pizzę z dowozem, zawsze można poprosić o pokrojenie jej na konkretną ilość kawałków. Jednak wiele osób piecze pizzę w domu. W ten sposób można zastosować dowolną mąkę – pełnoziarnistą, gryczaną, czy bezglutenową. Można również skomponować dowolną ilość dodatków, zachwycić domowników i gości, wykorzystując… resztki z lodówki. Noże do pizzy to niezbędne akcesoria dla osób, które lubią spędzać czas w kuchni i smacznie jeść.

Z naszego bloga

> Noże do pizzy

NEWSLETTER
@