Solniczki i pieprzniczki

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Solniczki i pieprzniczki

Do najbardziej podstawowych przedmiotów w kuchni należą solniczka i pieprzniczka. Tych przypraw używa praktycznie każdy. Bardzo łatwo dopasować smak do swoich gustów, dodając je do gotowych już dań.

Solniczka kuchenna i pieprzniczka – zestaw sprawdzi się najlepiej

Można zakupić również pojedyncze pojemniki, jednak zestaw solniczka i pieprzniczka prezentuje się najlepiej. Wielu producentów oferuje taki duet od razu jako komplet, niektóre należy wrzucić do zakupowego koszyka osobno. Designerskie solniczki i pieprzniczki to niezwykle dekoracyjne elementy, które coraz częściej zastępują te najbardziej tradycyjne z wyglądu. Niekiedy wykorzystują też nietypowe rozwiązania albo zajmują razem znacznie mniej miejsca.

Jak wybrać zestaw do pieprzu i soli?

Pojemniki na sól czy pojemniki na pieprz mogą znacznie różnić się między sobą. Wykonane bywają najczęściej ze szkła, metalu albo tworzywa sztucznego. Solidna jakość materiału i wykończenia ma swoją cenę. Ważne jest, aby sitko zrobione było z odpornej stali nierdzewnej, a nie innego metalu podatnego na korozję (przybory te często używane są np. nad garnkiem z parującą wodą). Solniczka i pieprzniczka powinny być także łatwe do napełniania i umycia oraz pasować stylem do reszty sprzętów.

NEWSLETTER
@