Szklanki do whisky

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Pokaż tylko:  
nowości · promocje
Cena
od do

Szklanki do whisky

Każdy trunek, by wydobyć swoje walory, potrzebuje odpowiedniego naczynia. Szklanki do whisky odpowiednie są do serwowania alkoholu na kostkach lodu. Przy tym charakteryzują się także wysokimi walorami estetycznymi, a wśród miłośników bursztynowego trunku stanowią znak rozpoznawczy podobnych im koneserów.

W czym pić whisky czyli jakie wybrać szklanki do whiskey?

O ile w przypadku wódek, likierów i różnych win pozwolić sobie można na pewną swobodę i wybrać uniwersalne kieliszki do różnych ich odmian – o tyle szklanek do whisky nic nie zastąpi. Tak jak wszystkie naczynia do serwowania alkoholowych napojów, dostosowane są do sposobu podania trunku. Mogą mieć formę równego walca, być nieco pękate lub rozszerzane do góry, a nawet kwadratowe. Zawsze jednak szklanki do whisky będą niskie, z grubym dnem oraz grubymi ściankami. Serwuje się w nich trunki podawane na lodzie lub jak to czasem ma miejsce w przypadku whisky, na zmrożonych kamieniach, które schładzają napój nie rozwadniając go („whisky on the rocks”).

Ciekawe szklanki do whiskey

Wiedząc, jakie właściwości są kluczowe, każdy koneser whisky może wybrać szklanki zgodne ze swoim upodobaniem. Czy będzie to gładkie grube szkło, rżnięty kryształ czy inna forma ozdoby albo nieco mniej typowy kształt – odpowiednia szklanka do whisky stanowi niezbędne akcesorium i w domowym barku oraz w lokalu z wysokoprocentowymi napojami.

NEWSLETTER
@