Zegary ścienne retro

Retro to styl, który czerpie inspiracje z przeszłości, a zegary ścienne retro nie są tu wyjątkiem. Wszakże, co to jest zegar ścienny retro? Mówiąc najprościej, to zegar, który swoim wyglądem nawiązuje do designu minionych dekad XX wieku. Często są to zegary z dużą tarczą, metalowymi wskazówkami i charakterystycznymi cyferkami. Niekiedy te urocze czasomierze przypominają stare zegary stacyjne lub mają formę niepowtarzalnych budzików na stojaku.

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Zegar ścienny retro

Retro to styl, który czerpie inspiracje z przeszłości, a zegary ścienne retro nie są tu wyjątkiem. Wszakże, co to jest zegar ścienny retro? Mówiąc najprościej, to zegar, który swoim wyglądem nawiązuje do designu minionych dekad XX wieku. Często są to zegary z dużą tarczą, metalowymi wskazówkami i charakterystycznymi cyferkami. Niekiedy te urocze czasomierze przypominają stare zegary stacyjne lub mają formę zegarów ściennych, których tarcza nawiązuje do klasyki.

Nasza oferta jest bardzo różnorodna, także pod kątem kolorystycznym. W kuchni wspaniale sprawdzą się szklane modele z minutnikiem, którym nie sposób odmówić elegancji. Zegary ścienne retro często zachwycają klasycznym wykończeniem. Ich czytelne cyferblaty i dekoracyjne wskazówki przypadną do gustu każdemu amatorowi antycznych wnętrz.

Retro vs. Vintage

Choć słowa "retro" i "vintage" są często używane zamiennie, istnieje między nimi pewna różnica. Retro odnosi się do stylu, który naśladuje trendy z przeszłości, podczas gdy vintage oznacza rzeczy faktycznie pochodzące z dawnych lat. Zegary ścienne retro, mimo że mogą wyglądać jak antyki, są nowe i mogą zawierać nowoczesne funkcje, takie jak automatyczne nastawianie czasu czy podświetlenie.

Zegary ścienne retro z wieloma funkcjami

Ciekawym produktem są także modele zegarów z dodatkowymi funkcjami, takimi jak barometr. Dostępne są zarówno idealnie okrągłe czasomierze, jak i podłużne modele z bardzo dużymi wahadłami. Oznaczenia godzinowe mogą obejmować arabskie lub rzymskie oznaczenia, w zależności od indywidualnych preferencji. Godne polecenia są także drewniane czasomierze o bardzo solidnej, okrągłej tarczy, które wspaniale komponują się ze stylem kolonialnym.

Jak dekorować z zegarami ściennymi retro?

Zegary ścienne retro mogą stać się prawdziwym punktem orientacyjnym w każdym wnętrzu. Świetnie komponują się zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi stylami dekoracji. Mogą stanowić centrum salonu, kuchni czy sypialni, a także dodać klasycznego charakteru biuru czy miejscu pracy. Wybierając zegar ścienny retro, warto pamiętać o kolorystyce pomieszczenia - model w starym stylu będzie dobrze wyglądać na ścianie w ciepłych barwach, podczas gdy bardziej modernistyczny design lepiej komponuje się z chłodnymi tonami.

Zegary ścienne retro a pozostałe elementy dekoracji

Chociaż zegar ścienny retro może być wystarczającym akcentem dekoracyjnym, jeszcze lepiej prezentuje się w towarzystwie innych dodatków. Staromodne plakaty, obrazy w drewnianych ramach, czy porcelanowe figurki mogą tworzyć z nim harmonijną całość. Kiedy zaś zdecydujemy się na zegar ścienny retro, możemy z łatwością dopasować do niego resztę wyposażenia - na przykład retro radio w kuchni czy klasyczny telefon w przedpokoju.

Gdzie kupić zegary ścienne ertro?

Istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić zegary ścienne retro. Można je znaleźć zarówno w sklepach meblowych, jak i dekoracyjnych. Oczywiście, dużą popularnością cieszą się także sklepy internetowe, które oferują szeroki wybór modeli. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość materiałów i mechanizmu, aby nasz zegar ścienny retro nie tylko ładnie wyglądał, ale też służył przez wiele lat.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo rownież zegary ścienne okrągłe, zegary stołowe, oraz zegary ścienne drewniane.

Najczęściej zadawane pytania o zegary ścienne w stylu retro

  • Czy zegary ścienne retro są drogie?
    Cena zegarów ściennych retro jest bardzo różna i zależy od wielu czynników, takich jak materiały, rozmiar, marka, czy też funkcje dodatkowe. Na pewno jednak każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie w swoim budżecie.
  • Czy zegary ścienne retro pasują do każdego wnętrza?
    Zegary ścienne retro mogą pasować do większości wnętrz, choć wszystko zależy od konkretnego modelu i stylu pomieszczenia. Zawsze jednak stanowią interesujący akcent dekoracyjny.
  • Czy zegary ścienne retro są trudne w montażu?
    Większość zegarów ściennych retro jest łatwa w montażu. Wiele z nich można po prostu zawiesić na ścianie za pomocą haczyka lub gwoździa.

Z naszego bloga:

> Zegary w stylu retro - wyrazisty dodatek do wnętrz

NEWSLETTER
@