Pojemniki na ciasta i ciastka

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki na ciasto

Właściwe przechowywanie niezbędne jest, aby ciasta i ciasteczka nie wyschły, zachowały chrupiącą kruchość lub przyjemną miękkość, a także, aby… nie kusiły łakomczuchów, będąc na widoku.

Pojemnik na ciastka – dlaczego go potrzebujesz?

Pojemnik do przechowywania ciastek to znakomity sposób na zachowanie świeżości domowych łakoci. O wiele łatwiej będzie zachować umiar przy ich konsumpcji, kiedy wiemy, że nie potrzeba zjeść ich w ciągu dnia, zanim stracą świeżość. Trzymane w estetycznym pudełku z metalu lub ceramiki mogą czekać na szczycie szafki, abyśmy mogli wydzielać je sobie i domownikom w nagrodę za wykonane zadania albo jako deser po obiedzie. Pojemnik na ciastka to także sposób na to, aby zawsze mieć je pod ręką, kiedy przyjdą goście. Nieważne, czy upieczemy smakołyki sami, czy kupimy je w sklepie na wagę – w takim pudełku możemy przechowywać znacznie dłużej niż na talerzu, a więc ich zapas będziemy mieć pod ręką na niespodziewane wizyty i okazje. Można więc śmiało rozpieszczać po trochu zarówno przyjaciół, rodzinę, jak i siebie.

Pudełka na ciasto idealnie na uroczystości i pikniki

Blaszana puszka na ciastka może posłużyć nie tylko jako domowy rezerwuar pyszności. Szczelnie zamykany pojemnik na ciasto możemy zabrać ze sobą na piknik albo wykorzystać by podarować własnoręcznie upieczony przysmak komuś bliskiemu. Także jeżeli należymy do tych ludzi, którzy przygotowują zawsze za dużo jedzenia na specjalne okazje, możemy potem podzielić się ciastem z innymi. Oczywiście z tymi najbliższymi i pamiętając o tym, aby pudełka na ciasto później do nas wróciły. Znakomitym ich wykorzystaniem będzie także przechowywanie urodzinowego tortu – zarówno czekającego dopiero na zapalenie świeczek, jak i nie zjedzonego w całości podczas przyjęcia. Wygodny talerz z przykrywką zachowa jego walory przez kilka dni. Puszki na ciastka przydadzą się również wtedy, gdy szykujemy słodkości, które muszą trochę poleżakować – na przykład pieczone z wyprzedzeniem na Gwiazdkę pierniczki, które muszą zmięknąć, zanim będą gotowe.


 

NEWSLETTER
@