Pojemniki na cukier

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki na cukier

Cukier należy do tych produktów spożywczych, które są trudniejsze w przechowywaniu, niż mogłoby się wydawać. A jednocześnie – zazwyczaj wymaga długiego czasu przechowywania, gdyż zarówno do słodzenia kawy czy herbaty, jak i nawet do ciasta, nie zużyjemy naraz całego opakowania. Sypkie kryształki łatwo zbrylają się pod wpływem wilgoci z powietrza. Szczególnie podatny na to jest cukier puder, który nie sposób po dłuższym czasie wydobyć z opakowania bez grudek. Do tego jeszcze może przyciągać mrówki lub inne owady. Szczelny pojemnik to więc podstawa.

Pojemnik na cukier niezbędny w każdej kuchni

Nawet,gdy rzadko używamy cukru – a właściwie szczególnie wtedy, gdy mamy go tylko na wszelki wypadek, dla gości – puszka do jego przechowywania jest niezbędna. Pojemniki na cukier pomieszczą znacznie większą jego ilość niż wystawiana na stół cukierniczka. A na pewno są bez porównania lepszym miejscem magazynowania niż papierowe, kartonowe czy nawet foliowe opakowanie. Ceramiczne lub metalowe pojemniki spożywcze pozwalają zachować higienę i, dzięki szczelnemu zamknięciu, uchronią zawartość przed utratą właściwości. Miłośnicy ciast i ciasteczek powinni natomiast zaopatrzyć się w specjalny pojemnik na cukier puder z sitkiem do jego przesypywania.

Praktyczne pojemniki spożywcze to estetyczna i funkcjonalna kuchnia

Pojemniki na cukier i inne sypkie produkty są niezbędne w dobrze urządzonej kuchni. Nie tylko wpływają znacząco na przedłużenie trwałości tego, co kryją w środku, ale też pozwolą lepiej gospodarować miejscem. Szczelny pojemnik na artykuły spożywcze nie musi być trzymany w zamkniętej szafce, ale może znaleźć swoje miejsce na dodatkowej wiszącej półce czy na blacie. Dzięki temu mamy więcej miejsca w szafkach kuchennych na przykład na zastawę. Natomiast jeżeli będziemy trzymali cukier, kawę, mąkę, makarony i inne produkty wewnątrz szafki, estetyczne pojemniki znacznie łatwiej poukładać niż napoczęte opakowania i łatwiej korzystając z nich zachować porządek. W dobrze zorganizowanym, funkcjonalny domu, po prostu wszystko musi mieć swoje miejsce.

NEWSLETTER
@