Pojemniki kuchenne ceramiczne

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki ceramiczne

Jednym z ulubionych dzisiaj – a towarzyszącym nam od stuleci – sposobów przechowania suchych i płynnych produktów są pojemniki ceramiczne do kuchni. Zróżnicowane wielkości i kształty pozwalają dobrać cały zestaw pojemników, który będzie służył różnym celom. A estetyka i naturalność sprawiają, że postawienie w domu takich pojemników, po prostu sprawi wielką przyjemność domownikom.

Co można przechowywać w pojemniku ceramicznym?

Pojemniki kuchenne ceramiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością, znakomitą estetyką i nie reagują w żaden chemiczny sposób z przechowywaną żywnością. Co oznacza, że można stosować je również do przechowywania potraw, które przyrządziliśmy w nadmiarze, a nawet do przechowywania w lodówce czy podgrzania – należy jednak zrobić bez pokrywki, jeżeli ta jest drewniana. W ceramicznym pojemniku możemy trzymać sypkie produkty zarówno na blacie lub półce, jak również podać na stół dżem, sos jogurtowy, dip do warzyw, pikle lub inne drobne przekąski. Dostępne są również małe pojemniki na przyprawy wykonane z kamionki.

Pojemniki kuchenne ceramiczne – jakie są ich zalety?

Podobnie jak szkło, materiał, z którego są wykonane, nie wchodzi w reakcje z zawartością. Dodatkowo dobrze znosi on różnice temperatur, a nieprzeźroczyste ścianki sprawiają, że pojemnik ceramiczny doskonały będzie do przechowywania produktów wrażliwych na światło. Szczelna, dobrze dopasowana pokrywka zapobiegnie dostępowi powietrza. Do tego nie sposób nie docenić walorów estetycznych tego rodzaju pojemników kuchennych.

Pojemniki ceramiczne do kuchni – esencja minimalistycznego stylu

Wśród pojemników ceramicznych spotkać można takie, które zachwycają swoim wyglądem, mającym w sobie coś ponadczasowego. Proste i funkcjonalne, starannie wykonane pojemniki to idealny element skandynawskiego stylu. Będą pasować do prowansalskiej czy rustykalnej kuchni, ale równie dobrze skomponują się z nowoczesną estetyką. Znakomitej jakości, proste i funkcjonalne przedmioty po prostu zawsze wprowadzają harmonię we wnętrzu.

NEWSLETTER
@