Pojemniki kuchenne szklane

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki szklane kuchenne

Wygodny i pewny sposób na przechowywanie jedzenia w szafkach? Pojemniki szklane sprawdzą się w tej roli doskonale i mogą posłużyć do praktycznie każdego typu produktów. Te o odpowiednim kształcie znakomicie sprawdzą się również w lodówce, jako alternatywa dla tworzywa.

Szklane pojemniki na żywność – zalety

Są różne sposoby przechowywania zapasów w domowej spiżarce i różne pojemniki na żywność – szklane są całkowicie neutralne dla smaku i zapachu, trwałe, odporne na zanieczyszczenia, zarazki i zarysowania, łatwe do umycia. I oczywiście zazwyczaj przeźroczyste, dzięki czemu dokładnie widać, co jest w środku i ile zawartości dotąd ubyło. Dlatego tak chętnie wybiera się je do przechowywania np. makaronu, kaszy, ryżu, płatków, nasion i strączków – wszystkiego tego, czego zwykle w domu trzyma się zapasy i wykorzystuje niewielkie ilości na raz. Pojemniki szklane na żywność doskonałe są również oczywiście do dżemów, zapraw i kiszonek, a te w mniejszym rozmiarze – także do przypraw.

Pojemniki do kuchni ze szkła – do wszelkich zastosowań

Szklane pojemniki mogą się przydać do przechowywania praktycznie każdego produktu o dłuższym terminie ważności. Od ziół, przez kawę i cukier, kończąc na cukierkach. Znaleźć można również np. pojemnik na miód z dozownikiem zapobiegającym rozlaniu słodkiego płynu. W dużym, wysokim pojemniku przechowamy spaghetti, a te mniejsze mogą stać na półce z przyprawami albo posłużyć w podróży, byśmy mieli zawsze przy sobie swoją ulubioną herbatę, porcję ziół albo własnej roboty mieszankę przypraw do kawy.

Pojemniki szklane do serwowania lub picia

Wykonane ze szkła pojemniki do kuchni mogą stać się ozdobą stołu i zastąpić paterę na słodkie przekąski. W dużym dekoracyjnym słoju zmieści się kilka garści pralinek, cukierków czy innych łakoci. A kiedy przyjdą goście – nie ma potrzeby przekładania ich do innego naczynia. Szklane pojemniki na żywność w postaci słoika z uszkiem to natomiast bardzo modny gadżet – posłużyć mogą do zaserwowania lemoniady, zabrania ze sobą do pracy lub na spacer pożywnego koktajlu, a nawet sałatki czy puddingu.

NEWSLETTER
@