Pojemniki na herbatę

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki na herbatę

Każdy miłośnik dobrej herbaty wie, jak ważny jest jej aromat i smak. A te pozwoli zachować tylko odpowiedni pojemnik na herbatę, który ustawić możemy wygodnie na kuchennej półce. Przy okazji może on stanowić piękny dekoracyjny dodatek do Twojej kuchni.

Pudełko na herbatę zachowa na dłużej jej walory

Herbata, tak jak wiele innych produktów, przechowywana w niewłaściwy sposób z czasem wietrzeje i traci swój smak i aromat. A nawet może zapleśnieć, kiedy narażona jest na ciągły kontakt z wilgocią. W najlepszym razie nieodpowiednio przechowywana po prostu straci intensywność smaku i wyrazistość aromatu. Herbaciarka, czyli przeznaczony specjalnie do przechowywania liści czy torebek pojemnik, rozwiąże ten problem. W szczelnie zamkniętym pojemniku, bez dostępu światła i powietrza, liście herbacianego krzewu, tak jak i zioła, nie stracą szybko swoich właściwości. Szczelne, hermatyczne, uszczelniane puszki na herbatę, pojemniki ceramiczne czy inne przeznaczone do tego celu pudełka, potrafią zatrzymać wyjątkowy aromat znacznie dłużej, niż trwałby on w rozpakowanym fabrycznym kartoniku. Same natomiast nie wydzielają zapachów, które mogłyby wpłynąć na jakość przyrządzanego napoju. Wybór dobrej jakości pojemników to więc znakomita inwestycja dla tych, którzy są prawdziwymi koneserami herbacianych smaków.

Pojemnik na herbatę jako ozdoba kuchni

Herbata pakowana oryginalnie w puszkę to dzisiaj rzadkość, ale nie zawsze takie opakowanie wystarczy. Właściwy pojemnik na herbatę liściastą i w saszetkach pomieści spory zapas surowca na napar, a przy tym może być też ozdobą kuchni. Dobrane z jednego zestawu, podpisane pojemniki na herbatę, kawę i cukier stworzą świetnie wyglądający komplet. A nawet jeżeli pudełko na herbatę będziemy trzymać pojedynczo, zawsze warto otaczać się pięknymi dodatkami. Wybierać można spośród klasycznych, prostych, ozdobnych lub nowoczesnych pojemników – z pewnością znajdzie się taki, który będzie pasować do każdej kuchni. Szczelna pokrywka, często dodatkowo z silikonową uszczelką, pozwoli zachować świeżość zawartości. Natomiast metalowa puszka z łyżeczką, która jest zawsze pod ręką, ułatwi przygotowanie aromatycznego naparu.

NEWSLETTER
@