Pojemniki kuchenne z tworzywa

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki z tworzywa kuchenne

Plastikowe pojemniki do przechowywania należą do najczęściej wybieranych w kuchni. Decyduje o tym stosunkowo niska cena, a także wszechstronność zastosowań. Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Pojemniki hermetyczne do długotrwałego przechowywania

Z tworzywa wykonane bywają pojemniki próżniowe z pompką. Wytworzone w nich podciśnienie pozwala dłużej zachować świeżość np. warzyw i owoców. Sprawdzą się znakomicie jako pojemniki na zioła, jeżeli chcemy, by te świeżo zerwane dłużej zachowały pełnie smaków i aromatów. Cześć plastikowych pojemników doskonale nadaje się również nie tylko do przechowywania w lodówce, ale nawet do mrożenia – co pozwoli cieszyć się świeżymi dodatkami do zup i koktajli albo zrobić zapas ulubionych potraw na dłuższy czas. Możemy też trzymać w nich sypkie produkty o długich terminach ważności – szczelnie zamknięte dłużej zachowają świeżość, bez dostępu wilgoci i powietrza.

Plastikowe pojemniki do przechowywania potraw

Pojemniki hermetyczne wykonane z tworzyw sztucznych możemy wykorzystać do przechowania porcji zupy, bigosu czy dowolnego innego dania, którego nie zjemy naraz albo przygotujemy porcję na kilka dni, by oszczędzić czasu na gotowanie. Wszechstronne i praktyczne plastikowe pojemniki na żywność niekiedy nadają się również do podgrzewania w kuchence mikrofalowej – sprawdź opis oraz oznaczenia na pudełku, zanim taki wybierzesz.

Plastikowe pojemniki na żywność do zabrania ze sobą

Pudełka z plastiku mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – są bardzo lekkie, a dzięki temu – przenośne. Nie wynaleziono dotąd lepszego sposobu na to, aby wygodnie zabrać ze sobą przekąski – czy to ciasteczka i inne chrupkie pyszności, czy to bakalie, czy umyte i pokrojone świeże warzywa. Pojemniki plastikowe zamykane pozwolą cieszyć się smacznym jedzeniem wszędzie – w pracy, w drodze albo po prostu wtedy, kiedy chcemy mieć je sobą w pokoju. Równie dobre są oczywiście do przechowywania w kuchennych szafkach. Zależnie od wielkości, plastikowe pojemniki z pokrywką mogą służyć jako wyposażenie domowej spiżarni, wygodne organizery na dekoracje ciast, bakalie i przyprawy albo – do samodzielnie zrobionych dań na wynos.

NEWSLETTER
@