Pojemniki na kawę

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Pojemniki na kawę

W dobrze urządzonej kuchni wszystko powinno mieć swoje miejsce – takie, które łatwo dosięgnąć i gdzie wszelkie produkty najdłużej zachowają świeżość. Nie inaczej jest z kawą – jednym z najpopularniejszych napoi na świecie. Przechowywana w starannie wykonanym pojemniku, nie tylko zawsze będzie pod ręką. Zachowa też dłużej świeżość, a do tego metalowa, szczelna puszka na kawę pełnić może funkcje dekoracyjnego i praktycznego dodatku do kuchni.

Jaki powinien być idealny pojemnik na kawę?

Zarówno świeżo zmielona kawa, rozpuszczalna, jak i w całych ziarnach jest wrażliwa na sposób przechowywania. Zbyt duża wilgotność czy niewłaściwa cyrkulacja powietrza powodować może jej wietrzenie czy zawilgocenie. A to sprawia, że smak przyrządzonego napoju daleki będzie od tego, jakiego oczekujemy. Zadaniem pojemnika na kawę jest zatrzymanie bogactwa jej smaków i aromatów, by nawet w kilka tygodni po otwarciu opakowania smakowała równie znakomicie jak świeża. Wydawałoby się, że to rzecz, do której przywiązują wagę wyłącznie koneserzy. Jednak nie trzeba być znawcą, potrafiącym nazwać i opisać wszystkie nuty aromatów i smaków, aby odczuć różnicę pomiędzy pachnącym, mocnym naparem, jaki zapewni odpowiedni pojemnik na kawę, a jej zwietrzałą wersją. Z całą pewnością ziarna odpowiednio przechowane pobudzają nas znacznie skuteczniej.

Jak wybrać pojemniki na kawę i herbatę?

Puszki i pudełka do przechowywania tych produktów raz kupione, posłużą przez długie lata. A zawsze znakomity smak naparów i przy okazji porządek w kuchni warte są tego wydatku. Jeżeli nie dzielimy świata na tych, co wolą kawę i tych, co herbatę, ale sami zaliczamy się do obydwu grup – możemy od razu wybrać pasujące do siebie pojemniki, by stworzyły piękny zestaw. Klasyczny, rustykalny lub nowoczesny. Z łyżeczką do odmierzania potrzebnej ilości, wygodnie zamykane i podpisane, abyśmy od razu wiedzieli, co jest gdzie. Pojemniki na kawę i herbatę powinny mieć szczelne wieczka. Można to uzyskać poprzez użycie silikonowych uszczelek, jak i przez odpowiednie dopasowanie metalowych lub blaszanych pokrywek – nie ma więc reguły, co będzie lepsze. Najlepiej więc kierować się po prostu jakością oraz estetyką i stylem.

NEWSLETTER
@