Obieraki do warzyw

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Obierak Kuchenprofi

79,90 zł
produkt niedostępny

Obieraki do warzyw

Nie sposób wyobrazić sobie kuchni bez tych prostych akcesoriów. Obieraczka do warzyw niezbędna jest do zrobienia tradycyjnego obiadu, do którego podaje się ziemniaki albo purée. Obrania ze skórki wymaga większość warzyw korzeniowych, z których przygotowuje się surówki, dodatki na ciepło, zupy czy rozmaite dania jarskie.

Czy warto kupić lepszą obieraczkę do warzyw?

Narzędzia kuchenne mogą znacząco różnić się ceną, dlatego też niejedna osoba zadaje sobie to pytanie. Droższe obieraczki do warzyw uznanych producentów gwarantują wysoką jakość zastosowanych materiałów oraz ich bezpieczeństwo. Obieraki do owoców mają kontakt z wilgocią nie tylko w czasie mycia, ale i podczas jej użytkowania, dlatego stal nierdzewna jest jedynym materiałem wartym zainteresowania. Ważna jest ergonomia oraz wysoka jakość, dzięki której obierak do warzyw nie stępi się szybko ani nie poluzuje w uchwycie.

Jaką obieraczkę do warzyw wybrać?

Kwestią wygody pozostaje, czy będzie to obieraczka prosta czy poprzeczna. Są też osoby, które cenią narzędzia uniwersalne i sięgną najchętniej po nóż do obierania warzyw, którym mogą od razu je pokroić. Ważny jest za to rodzaj ostrza. Odpowiednie do twardych bulw i warzyw nie nada się do zdjęcia skórki z tych delikatnych i miękkich. Obierak do pomidorów powinien mieć drobno ząbkowane ostrze, które pozwoli jednym ruchem ściągnąć skórkę. Natoamist nożyki do obierania warzyw czy nożyczki do obierania owoców muszą mieć wyjątkowo ostre ostrza, najlepiej ostrzone laserowo i wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Takie narzędzia sprawdzą się także jako obieraczki do owoców takich jak brzoskwinie, nektarynki czy kiwi.

Z naszego bloga:

> Obieraczki kuchenne do przygotowywania warzyw

NEWSLETTER
@