Dzbanki do herbaty

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Dzbanki do herbaty

Herbata w dzbanku to ogromna wygoda podczas przyjmowania gości jak i wieczoru spędzonego np. nad książką. Duża pojemność dzbanka pozwoli poczęstować naparem wszystkich i nie chodzić do kuchni za każdym razem po nową porcję.

Dzbanek do herbaty – jakie właściwości powinien mieć

Podstawową funkcją, jaką muszą mieć dzbanki do parzenia herbaty jest to, aby długo trzymał ciepło. Pomogą w tym grube ścianki z ceramiki lub szkła. Designerskie dzbanki stalowe miewają podwójne ścianki, które działają izolująco. Z kolei klasykiem elegancji jest porcelana. Wygodne na dłuższe posiedzenia przy stoliku są też dzbanki do herbaty z podgrzewaczem.

Kształt takiego naczynia jest tradycyjnie bardziej pękaty niż w przypadku dzbanka do kawy. Wyjątkiem są wysokie dzbanki do mrożonej herbaty, do której dodaje się kostki lodu i plasterki owoców.

Najlepsze dzbanki z filtrem do parzania herbaty

Przygotowanie szlachetnego liściastego naparu umożliwi dzbanek z zaparzaczem. W dobrych dzbankach ma on postać sitka, w którym jest dosyć miejsca, aby liście mogły się rozwinąć. Ten sposób uwolnią pełnię smaku i aromatu. Wyjmowany zaparzacz umożliwia regulowanie mocy naparu, jest również łatwy do umycia. Warto postawić na dzbanek do herbaty z dzióbkiem zapobiegającym skapywaniu kropel po skończeniu nalewania napoju do filiżanki.

NEWSLETTER
@