Szklanki do kawy latte

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Szklanki do latte

Caffè latte to jedna z wielu włoskich odmian kawy. Należy do ulubionych napojów Polaków, często zamawianych w kawiarniach. Kojarzy się kobieco, nie jest to jednak regułą, bo jej charakter nie musi być taki łagodny, jak się w pierwszej chwili wydaje – smak opiera się raczej na kontraście dobrze zaparzonej kawy z delikatnym mlekiem.

Odpowiednie szklanki do kawy caffè latte

Kawę latte podaje się w wysokich szklankach. Prawdziwa caffè latte składa się z mocnego espresso i dużej ilości ciepłego, spienionego mleka. Lubianą jej odmianą jest caffè latte macchiato, w której w szklance ułożone są trzy warstwy – spienione mleko, mocna kawa oraz mleczna pianka na wierzchu. Przeźroczyste szklanki do mrożonej kawy latte pozwalają cieszyć nie tylko podniebienie, ale i oczy.

Wysoka szklanka czy kubek?

Niekiedy szklanki do caffè latte przybierają formę kubka z małym uszkiem u góry, czasem także z barwionego szkła. Te klasycznie wykonane są jednak zawsze z przeźroczystego grubego szkła, często z wyraźnie oddzielonymi dwiema częściami o nieco różnej szerokości. Grube ścianki sprawiają, że szklankę można trzymać w dłoniach i zatrzymują ciepło napoju. Szklanki do Latte Macchioatto z długą łyżeczką to typowy sposób jej podania. Niekiedy dodaje się też słomkę.

NEWSLETTER
@