Filiżanki do herbaty

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Filiżanki do herbaty

Klasyczne filiżanki przeszły długą drogę i po zastąpieniu, nie zawsze stanowiącymi komplet, kubkami wracają do łask w nowoczesnej formie.

Tradycyjne szklanki do herbaty z uchwytem

Tradycyjnie herbatę podawać należy w filiżankach, których górny brzeg jest szerszy niż podstawa i lekko wywinięty. Pojawiły się jednak również filiżanki do herbaty naśladujące obłe kształty dzbanków, jak też o bardziej nowoczesnych formach. Także starannie zaprojektowane szklanki do herbaty nabrały stylu i charakteru, kiedy niewygodne koszyczki zastąpiono w nich praktycznym uchwytem.

Zestaw do herbaty jako celebracja chwili

Herbata już od początku swojego odkrycia w starożytnych Chinach traktowana była ze starannym ceremoniałem, który do perfekcji rozwinęli Japończycy. Ceramiczne czy kamionkowe czarki do herbaty pozwalają delektować się nią i doceniać wszystkie walory aromatycznego naparu. Także klasyczne porcelanowe filiżanki ze spodkiem do herbaty sprzyjają podejściu z uwagą do tego napoju. Szeroki wybór naczyń pozwala zaopatrzyć się w zestaw do herbaty lub ciekawie ze sobą połączyć filiżanki i dzbanek, aby tworzyły uzupełniającą się całość.

NEWSLETTER
@