Dzbanki do kawy

Rozwiń
Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Dzbanki do kawy

Stylowy dzbanek do kawy to odpowiednia oprawa dla znakomitego napoju. Postawiony na stole podczas spotkania z gośćmi umożliwia swobodne dolewanie gorącego naparu bez konieczności przygotowywania ciągle nowej porcji. Dzbanek o interesującym designie będzie także przyciągał uwagę i zbierał komplementy za ciekawy wybór.

Jak wygląda dzbanek do kawy?

Kawowy dzbanek jest smuklejszy od tego do herbaty. Tradycyjnie, zgodnie z zasadami savoir vivre, jeżeli nie używa się dzbanka porcelanowego, to powinien być w kolorze srebrnym lub ze szkła. Stalowe czy metalowe dzbanki do kawy, jeżeli wykonane są z wysokiej jakości stopu nierdzewnego, nie zmieniają smaku napoju, są natomiast łatwe do umycia. Przy odpowiedniej konstrukcji bardzo długo trzymają ciepło i kawa pozostaje gorąca jak świeżo zaparzona. Jeszcze dłużej temperaturę płynu zachowa dzbanek o podwójnych ściankach, działający jak termos. Szkło natomiast należy wybrać grube i odpowiednie do wrzątku.

Jak podać kawę w dzbanku?

Przede wszystkim napój powinien być gorący. Wcześniejsze podgrzanie dzbanka sprawi, że będzie on lepiej trzymał temperaturę. Dzbanek do kawy powinien stanowić dobrany zestaw z filiżankami, które tradycyjnie są małe i niezbyt mocno rozszerzające się ku górze. Jeżeli podaje się mleko, to podgrzane nieco powyżej temperatury pokojowej.

 

NEWSLETTER
@