Czajniki i naczynia szklane Jenaer Glas

Jenaer Glas oferuje szeroką gamę produktów korzystając z najnowszych trendów w zakresie zastawy stołowej i stylu życia. To synonim odpornego na temperaturę szkła borokrzemianowego od 1918 roku. Marka wyróżnia się ponadczasowymi i wygodnymi produktami do przygotowywania, serwowania i przechowywania żywności oraz napojów.

Sortuj wg:  
ceny rosnąco · ceny malejąco
Cena
od do

Jenaer Glas oferuje szeroką gamę produktów korzystając z najnowszych trendów w zakresie zastawy stołowej i stylu życia. To synonim odpornego na temperaturę szkła borokrzemianowego od 1918 roku. Marka wyróżnia się ponadczasowymi i wygodnymi produktami do przygotowywania, serwowania i przechowywania żywności oraz napojów. Z kuchenki lub piekarnika bezpośrednio na stół i z powrotem do lodówki: kubki, miseczki, naczynia żaroodporne wszelkich rozmiarów, naczynia do pieczenia i delikatne szklane słoiki do przechowywania są uniwersalnymi pomocnikami w Twojej kuchni. Marka wyróżnia się również specjalnym wzorem - nagradzane kubki i miseczki z podwójnymi ściankami z kolekcji Hot'n Cool.

Marka Jenaer Glas to funkcjonalne, odporne na temperaturę szkło od 1918 roku. Dzięki swoim właściwościom materiałowym, produkty tej marki są idealne do szerokiego zakresu zastosowań. Korzyści są jasne:

  • odporne na temperaturę do +300°C
  • można je przechowywać w lodówce i zamrozić do temperatury -35°C
  • odporne na zmiany temperatury (do 130K)
  • nadają się do użytku w kuchence mikrofalowej i piecu grillowm
  • można myć w zmywarce
  • powierzchnia pozbawiona porów zapewniająca absolutnie łatwe czyszczenie
  • absolutnie neutralne pod względem smaku
  • nie wydzielają żadnych substancji, dlatego też są idealne dla alergików
  • nie odbarwiają się i zapewniają maksymalną higienę
  • idealne do przygotowywania potraw i napojów

Wilhelm Wagenfeld, pionier niemieckiego wzornictwa przemysłowego, w szczególny sposób współpracował z Jenaer Glas. Razem weszli w jedno z pierwszych związków między sztuką a technologią przemysłową. Gdy opracowali wspólnie nowe szkło, które było odporne na zmiany temperatury, po raz pierwszy otworzyło to możliwości wykorzystania tego samego naczynia do gotowania, pieczenia i przechowywania w lodówce,

Wagenfeld miał artystyczną wizję projektowania przedmiotów użyteczności publicznej. Chciał zobaczyć estetyczną jakość wynikającą z uniwersalnej funkcjonalności, do której dążyła produkcja przemysłowa. Rezultatem było zapotrzebowanie na produkty, które nie tylko odpowiadały potrzebom ludzi, ale również były prototypowe. Czajnik, zaprojektowany przez Wilhelma Wagenfelda, jest nadal eksponowany w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Historyczny rozwój wzornictwa przemysłowego doprowadził do powstania zestawu wartości, które jasno pokazują, jak silny jest związek pomiędzy wyjątkowym wzornictwem i praktycznym użyciem, który trwa aż do dnia dzisiejszego. Jest to zgodne z podstawowym tematem "jedność sztuki i technologii". Jenaerk Glas kontynuuje pracę, szczególnie w przypadku interpretacji aktualnych trendów dotyczących produktów przeznaczonych do żywności i stylu życia.

NEWSLETTER
@