Podstawka pod gorące naczynia mały robot Clumsy Hans Spring Copenhagen

Kod produktu: 1004
Dostępna ilość: 1 szt.
Wysyłka do 48 godzin
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 179,00 zł
ILOŚĆ: -+

Podstawka pod gorące naczynia mały robot Clumsy Hans Spring Copenhagen to duński, chroniony patentem, gadżet stołowy z drewna dębowego. Jednocześnie jest to unikalna, drewniana figura, która różni się niezliczoną ilością form i wyrazów.

Podwójna funkcjonalność - jest niezbędny do ochrony stołu przed poparzeniami z gorących naczyń. Ale niezdarny Hans to coś więcej, daje również okazję do stworzenia radosnego wyglądu na stole w jadalni, jednocześnie spełniając swoją podstawową funkcję ochrony powierzchni stołu. Clumsy Hans został po raz pierwszy wyprodukowany na początku 1996 roku i wznowiony w 2016 r. w ścisłej współpracy z projektantem Nisem Haugeem. W 2017 r. muzeum sztuki nowoczesnej MoMa w Nowym Jorku i Tokio włączyły do ​​swojej kolekcji Clumsy Hans.

Jako projektant, Nis Hauge lubi grać, projektując. Jego pomysłem na Clumsy Hansa było stworzenie funkcjonalnego i rozpoznawalnego produktu, który byłby również zabawną rzeźbą na stole w jadalni lub w częściowo ukrytych zakamarkach domu. Nis Hauge zaprasza gości do zabawy i odkrywania niekonwencjonalnych możliwości stołu jadalnego poprzez tworzenie odmian Clumsy Hans. Dzieci i zabawni dorośli uwielbiają niezdarnego Hansa, czekając na jedzenie.

Od zabawki do muzeum MoMA

Niezdarny gadżet Nisa Hauge Hans zachęca do zabawy i kreatywności przy stole jadalnym podczas oczekiwania na jedzenie. Tutaj możesz przeczytać opowieść o podstawce, która pierwotnie miała być zabawką, ale zakończyła się przykładem duńskiej sztuki projektowania w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Wiele osób czytało lub słyszało opowieść Hansa Christiana Andersena o Niezdarnym Hansie. Podczas, gdy jego dwaj bracia posmarowali usta olejem z wątroby dorsza, aby zwiększyć swoją elokwencję, okazało się, że to Hans, całkowicie pozbawiony wiedzy, ale z niekończącą się kreatywnością i darem gadania, wygrał księżniczkę i koronę. Interpretacja Niezdarnego Hansa przez Nis Hauge nie mówi ani nie ma wielkiej mądrości. Ale reprezentuje klasyczny, duński design z naciskiem na funkcjonalność. I samo w sobie pobudza kreatywność do rozwoju - i to lepiej niż zostać królem i zdobyć tron.

Kultywuje kreatywność i zabawę

Duński projektant Nis Hauge (1972) przewidział pierwszą wersję niezdarnego Hansa jako zabawkę, właśnie dlatego, że można ją było przekręcać i zmieniać w wielu odmianach. Miał stymulować kreatywność, ciekawość i wyobraźnię dzieci - główne filary wszechświata projektowego Nis Hauge. Należy rozwijać kreatywność, zabawę i pomysły, a na pewno nie ma znaczenia, czy dzieje się to przy stole. Podobnie jak Niezdarny Hans w bajce, podkładka pod gorące naczynia Niezdarny Hans jest ... tak, niezręczny, ale jednocześnie niezwykle uroczy. Składa się z małych, drewnianych elementów, które można obracać i skręcać. Oznacza to, że zarówno duże, jak i mniejsze wersje mogą się znacznie różnić kształtem i wyglądem. Trywialny, niezdarny Hans ewoluował od pomysłu stworzenia funkcjonalnego i rozpoznawalnego produktu, który służyłby również jako figlarna rzeźba na stole w jadalni lub w małym kącie domu.

Jego niezgrabna struktura pozwala tworzyć żywe postacie - i jest to idealna rozrywka, pozwalająca kreatywności błąkać się tam, gdzie będzie, podczas, gdy czekacz przyjmie swoją właściwą funkcję ochrony powierzchni stołu przed gorącymi naczyniami i garnkami.

Skomponuj własną bajkę

Niezdarny Hans jest dostępny w dużej i mniejszej wersji. Jeśli kupisz zarówno dużego, jak i małego - lub nawet dwa tego samego typu - będziesz królewsko wyposażony do komponowania własnych bajek przy stole. Mogą nawet siedzieć razem i trzymać się za ręce.

MoMA wybrała Clumsy Hans do włączenia do swojej kolekcji klasycznych, nowoczesnych i najnowocześniejszych produktów dla dzieci i dorosłych.

Niezdarny Hans to unikalny, ręcznie robiony i ręcznie składany produkt z drewna. Mogą występować niewielkie różnice w wyglądzie, w zależności od produktu. Po użyciu wyczyść go wilgotną szmatką. Dla lepszego wykończenia i konserwacji, od czasu do czasu używaj wosku pszczelego, tak jak do wszystkich naszych produktów drewnianych.

  • Wysokość: 19,5 cm
  • Szerokość: 9 cm
  • Grubość: 2 cm
  • Materiał: dąb zabezpieczony woskiem pszczelim
  • Opakowanie: dekoracyjne pudełko
  • Projektant: Nis Hauge

Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Podstawka pod gorące naczynia mały robot Clumsy Hans Spring Copenhagen

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Wyróżnij swoje wnętrze ozdabiając je akcesoriami prosto z Danii. Do kuchni salonu czy na prezent, znajdziesz tu wyjątkowe produkty wykonane z drewna, ręcznie malowane. 

NEWSLETTER
@