Podkładka kolorowa pod gorące naczynia wełna owcza Lana Colore

Kod produktu: CI-469936
Marka: Cilio
CENA: 109,90 zł
Produkt na zamówienie
Skontaktuj się w celu
ustalenia terminu dostawy
info@galerialimonka.pl
tel. 515 516 530

Podkładka kolorowa pod gorące naczynia wełna owcza Lana Colore. Kolorowa pomoc w kuchni. Podkładka z kolorowymi kulkami filcowymi chroni blaty i powierzchnie stołów przed wysoką temperaturą (do 100°C) i zarysowaniami. A robi jeszcze więcej. Wraz z nią, marka Cilio wspiera projekt społeczny w Nepalu. Kobiety w okolicach Katmandu wykonują podkładki ręcznie i zgodnie ze starą tradycją. Równowaga ekologiczna jest również słuszna: odporna na ciepło, nadająca się do prania wełna owcza jest pokryta barwnikami bezazowymi. Kryteria uczciwego handlu są przestrzegane w całym łańcuchu produkcyjnym. Projekt posiada certyfikat Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO). Przy okazji: podstawka świetnie nadaje się również na prezent.

Kupując podkładkę wspierasz ubogich mieszkańców Nepalu.

 • Średnica: 21 x 21 cm
 • Grubość: 2,2 cm
 • Waga: 0,2 kg
 • Materiał: owcza wełna
 • Można prać w pralce - program prania wełny

Odpowiedzialność społeczna wymaga uczciwego handlu. Coraz więcej konsumentów oczekuje produktów i usług od firm, które chronią ludzi i środowisko oraz koncentrują się na zrównoważonych praktykach gospodarczych, które uwzględniają zdrowie i dobrobyt społeczeństwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom, Cilio wspiera projekt społeczny w Nepalu z podstawkami Lana. Producent z siedzibą w pobliżu Katmandu postawił sobie za główny cel promowanie rozwoju tradycyjnego, nepalskiego rzemiosła w celu poprawy standardu życia pracowników i ich rodzin z wiejskich obszarów kraju. 80% z ponad 300 pracowników to kobiety z okolicznych wiosek. Ponadto, jest również świadomy swojej odpowiedzialności ekologicznej i używa wyłącznie ręcznie robionego filcu wykonanego w 100% z wełny owczej, która jest barwiona wyłącznie barwnikami bez Azo, które zostały przetestowane w laboratorium. Firma jest w pełni zaangażowana w sprawiedliwy handel i, co jest logiczną konsekwencją, posiada certyfikat Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO). To siedziba firm sprawiedliwego handlu. Członkowie rozproszeni w 76 krajach, są sprawdzani jako przedsiębiorstwa społeczne, które praktykują uczciwy handel. Aby zostać członkiem WFTO, firma musi wykazać, że we wszystkim, co robi, na pierwszym miejscu stawia ludzi i planetę. Testowanie odbywa się zgodnie z 10 zasadami sprawiedliwego handlu, w tym:

 • Uczciwa zapłata
 • Brak pracy dzieci i pracy przymusowej
 • Brak dyskryminacji
 • Równość płci
 • Dobre warunki pracy
 • Ochrona środowiska
 • Przejrzystość

W przeciwieństwie do certyfikatów towarów, WFTO ocenia całość firmy, a nie tylko konkretny produkt, składnik lub łańcuch dostaw. Tylko te firmy, którzy spełniają wszystkie kryteria, mogą posługiwać się pieczęcią Fair Trade. Jesteśmy również świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i ekologicznej, dlatego chętnie wspieramy projekty takie jak ten. Kupując ten produkt wnosisz datek i prezentujesz sobie coś miłego dla swojego domu.

Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Podkładka kolorowa pod gorące naczynia wełna owcza Lana Colore

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Cilio to firma powstała w 1993 roku w niemieckim Solingen. Od momentu założenia nieustannie powiększa ofertę i rozwija się by jak najpełniej rozumieć i zaspokajać potrzeby współczesnych gospodarstw domowych.

NEWSLETTER
@