Podkładka z owczej wełny pod gorące naczynia Lana Grigio szara

Kod produktu: CI-469882
Marka: Cilio
Dostępna ilość: 6 szt.
Wysyłka do 48 godzin
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 109,90 zł
ILOŚĆ: -+

Podkładka z owczej wełny pod gorące naczynia Lana Grigio szara. Odporna na temperaturę do 100°C. Wykonana ręcznie w Nepalu zgodnie ze zrównoważonymi praktykami biznesowymi potwierdzony przez World Fair Trade Organization. Oznacza to, że do produkcji zatrudnieni są mieszkańcy z okolic Katmandu (80% z nich to kobiety), a ich praca jest sprawiedliwie wynagradzana i odbywa się w godnych warunkach. Kupując podkładkę wspierasz ubogich mieszkańców Nepalu.

 • Wymiary: 21 x 21 cm
 • Grubość: 2,2 cm
 • Waga: 0,2 kg
 • Materiał: owcza wełna

Odpowiedzialność społeczna wymaga uczciwego handlu. Coraz więcej konsumentów oczekuje produktów i usług od firm, które chronią ludzi i środowisko oraz koncentrują się na zrównoważonych praktykach gospodarczych, które uwzględniają zdrowie i dobrobyt społeczeństwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom, Cilio wspiera projekt społeczny w Nepalu z podstawkami Lana. Producent z siedzibą w pobliżu Katmandu postawił sobie za główny cel promowanie rozwoju tradycyjnego, nepalskiego rzemiosła w celu poprawy standardu życia pracowników i ich rodzin z wiejskich obszarów kraju. 80% z ponad 300 pracowników to kobiety z okolicznych wiosek. Ponadto, jest również świadomy swojej odpowiedzialności ekologicznej i używa wyłącznie ręcznie robionego filcu wykonanego w 100% z wełny owczej, która jest barwiona wyłącznie barwnikami bez Azo, które zostały przetestowane w laboratorium. Firma jest w pełni zaangażowana w sprawiedliwy handel i, co jest logiczną konsekwencją, posiada certyfikat Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO). To siedziba firm sprawiedliwego handlu. Członkowie rozproszeni w 76 krajach, są sprawdzani jako przedsiębiorstwa społeczne, które praktykują uczciwy handel. Aby zostać członkiem WFTO, firma musi wykazać, że we wszystkim, co robi, na pierwszym miejscu stawia ludzi i planetę. Testowanie odbywa się zgodnie z 10 zasadami sprawiedliwego handlu, w tym:

 • Uczciwa zapłata
 • Brak pracy dzieci i pracy przymusowej
 • Brak dyskryminacji
 • Równość płci
 • Dobre warunki pracy
 • Ochrona środowiska
 • Przejrzystość

W przeciwieństwie do certyfikatów towarów, WFTO ocenia całość firmy, a nie tylko konkretny produkt, składnik lub łańcuch dostaw. Tylko te firmy, którzy spełniają wszystkie kryteria, mogą posługiwać się pieczęcią Fair Trade. Jesteśmy również świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i ekologicznej, dlatego chętnie wspieramy projekty takie jak ten. Kupując ten produkt wnosisz datek i prezentujesz sobie coś miłego dla swojego domu.

Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Podkładka z owczej wełny pod gorące naczynia Lana Grigio szara

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Cilio to firma powstała w 1993 roku w niemieckim Solingen. Od momentu założenia nieustannie powiększa ofertę i rozwija się by jak najpełniej rozumieć i zaspokajać potrzeby współczesnych gospodarstw domowych.

NEWSLETTER
@