Mała kawiarka na dwie kawy espresso, stalowa Emilio Gefu 100 ml

Kod produktu: G-16140
Marka: Gefu
CENA: 145,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny

Mała kawiarka na dwie kawy espresso, stalowa Emilio Gefu 100 ml. Zwana także kafeteria, bardzo rozpowszechniona we Włoszech, gdzie nikt nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez aromatycznej, porannej kawy.

Kawiarka zbudowana jest ze stalowego, dolnego zbiornika, do którego wlewamy świeżą wodę, lejka z sitkiem, do którego nasypujemy zmieloną kawę, a następnie ją ubijami oraz górnego zbiornika na zaparzoną, pyszną kawę.

Zasada działania jest niezwykle prosta. Kawiarka po umieszczeniu na źródle ciepła (kuchenka gazowa, elektryczna lub indukcyjna), podgrzewa wodę w dolnym zbiorniczku, podczas gotowania wody wytwarza się ciśnienie, które wypycha wrzącą wodę do górnej komory. Woda przechodząc przez sitko ze zmieloną kawą, zamienia się w pyszny, aromatyczny napar. Cały proces trwa kilka minut, zależnie od pojemności kawiarki.

Łatwość obsługi i szybkość czyszczenia sprawiają, że kafeteria jest doskonałą alternatywą dla ekspresów do kawy.

  • Do parzenia świeżego espresso
  • Materiał: stal nierdzewna, tworzywo sztuczne
  • Wysokość: 15,3 cm
  • Szerokość z uchwytem: 10,7 cm
  • Głębokość: 7,9 cm
  • Pojemność: 100 ml - 2 kawy espresso
  • Nadaje się na płyty ceramiczne, elektryczne, gazowe i indukcyjne
Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Mała kawiarka na dwie kawy espresso, stalowa Emilio Gefu 100 ml

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Gefu – niemiecka firma oferująca znakomitej jakości produkty ułatwiające gotowanie i pieczenie. Marka stała się znana dzięki serii przecieraków do warzyw „Flotte Lotte”. Gefu oferuje wyrafinowane wzornictwo inspirowane estetyką i funkcjonalnością, ze szczególnym zwróceniem uwagi na detale oraz dostosowanie do wymogów użytkowników.

NEWSLETTER
@