Nóż do plastrowania surowych ryb i owoców morza Bunmei Tako Sashimi 21cm

Kod produktu: 1803210
  opinie: 0
Dostępna ilość: 5 szt.
Wysyłka do 48 godzin
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 267,20 zł
ILOŚĆ: -+
Opis produktu

Nóż Takohiki, czyli Tako, to zakończony kwadratowym czubkiem nóż do sashimi i sushi, który pochodzi ze wschodniego regionu Japonii (Kanto). Nazwa Tako oznacza po japońsku ośmiornicę i wzięła się stąd, że nóż szczególnie dobrze sobie radzi z kruchym mięsem gotowanej ośmiornicy. Klinga Takohiki jest węższa, cieńsza i lżejsza niż w nożu Yanagi, dlatego dłoń mniej się męczy przy plastrowaniu surowych ryb, owoców morza czy mięsa na sashimi lub sushi. Nóż został tak zaprojektowany, żeby wykonywać nim pojedyncze, płynne cięcie.

  • Długość ostrza: 21cm
  • Szlif jednostronny
  • Materiał: wysokowęglowa stal nierdzewna molibdenowo-wanadowa (szlif jednostronny)
  • Twardość ostrza: 56-57 HRC
  • Rękojeść: drewno magnoliowe
  • Waga: 98g

Bunmei Gincho to tradycyjne japońskie noże kuchenne, wytwarzane przez firmę Yoshikin, znanego na całym świecie producenta noży marki Global. Przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy potrzebują w pracy specjalistycznych i niezawodnych narzędzi. Noże Bunmei wyposażono w rękojeści z drewna magnoliowego, które nie ślizgają się w dłoni. Klingi wykonano z wysokowęglowej stali nierdzewnej z dodatkiem molibdenu i wanadu, dzięki czemu noże zachowują ostrość przez długi czas. Tradycyjny kształt rękojeści gwarantuje komfortowy chwyt, a szlif jednostronny nie ma sobie równych w pracy z surowymi rybami i mięsem.


Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Noże kuchenne spod znaku Bunmei Gincho to tradycyjne japońskie noże kuchenne. Przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy potrzebują w codziennej pracy niezawodnych, specjalistycznych narzędzi.

NEWSLETTER
@