Nóż do kraba i homara 4 cm Global

Kod produktu: GSF-18
Marka: Global
Dostępna ilość: 43 szt.
Wysyłka do 48 godzin
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 169,00 zł
ILOŚĆ: -+

Nóż do kraba i homara 4 cm Global. Specjalistyczny nóż, którego przeznaczeniem są kraby i homary. Grube, krótkie ostrze pozwala przyłożyć dużą siłę do przełamania pancerza, bez utraty kontroli. Otwór w klindze służy do wyłamania czułków, w celu łatwiejszego przygotowania homara czy kraba.

  • Długość ostrza: 4 cm
  • Długość całkowita: 16 cm
  • Szerokość klingi: 1,3 cm
  • Grubość klingi: 1,7 mm
  • Ostrze: stal nierdzewna CROMOVA18* (18% chromu)
  • Szlif jednostronny dla praworęcznych
  • Twardość ostrza: 56-58 HRC
  • Waga: 58g

Noże kuchenne Global słyną z łączenia fenomenalnej skuteczności z eleganckim designem. Są lekkie i doskonale wyważone, a ich cienkie, twarde, wytrzymałe klingi zachowują idealną ostrość przez długi czas. Dzięki jednolitej konstrukcji noże są higieniczne, lepiej leżą w dłoni i łatwiej je wyczyścić czy naostrzyć. Indywidualnie wyważana rękojeść została tak skonstruowana, by redukować zmęczenie i nie wyślizgiwać się z rąk. Noże Global, zaprojektowane w 1985 r. przez Komina Yamadę, zdobyły wiele międzynarodowych nagród i cieszą się niesłabnącym uznaniem największych mistrzów kuchni.

*Cromova18 to stal do produkcji noży marki Global, opatentowana przez hutę Yoshikin. Bardzo wysoka zawartość chromu, klasyfikuje tą stal w kategorii nierdzewnych. Proces hartowania przebiega przez podgrzanie klingi do 1000 stopni Celsjusza a następnie ochłodzeniu do -80. W ten sposób uzyskuje się twardość na poziomie 56-58 HRC. Japońska stal do noży odpowiednia zarówno dla amatorów w kuchni jaki i profesjonalistów.

Odpowiednie proporcje pierwiastków w stali gwarantują łatwość w dbaniu o nóż, zarówno jeżeli chodzi o ochronę przed patyną czy rdzewieniem ale i ostrzenie przebiega łatwo, i można wykorzystywać do tego ostrzałki kółkowe, bez konieczności inwestowania w kamienie konieczne przy stalach hartowanych do wyższych wartości.

Rozwiń
Produkty powiązane
229,00 zł
produkt niedostępny
289,00 zł
produkt niedostępny
Zobacz także

Opinie o Nóż do kraba i homara 4 cm Global

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Początek produkcji noży kuchennych Global to rok 1985 roku. Od samego początku zdobyły dużą popularność w Japonii, a w Europie zadebiutowały w roku 1988. Podczas premiery na targach Ambiente zaprezentowano 12 modeli noży. W owym czasie nikt nie produkował jeszcze noży wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Firma Yoshikin okazała się w tej dziedzinie pionierem i wkrótce znalazła licznych naśladowców.

NEWSLETTER
@