Tradycyjny młynek do pieprzu z korbką Peugeot D'Olivier Roellinger bordowy

Kod produktu: PG-25946
Marka: Peugeot
  opinie: 5   czytaj opinie
Dostępna ilość: 7 szt.
Wysyłka do 3 dni
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
WYSYŁKA GRATIS
CENA: 439,00 zł
ILOŚĆ: -+

Tradycyjny młynek do pieprzu z korbką. Nazwany na cześć szefa kuchni D'Olivera Roellingera, któremu przyznano trzy gwiazdki Michelin, a który znany był ze swojego zamiłowania i wiedzy na temat przypraw i ziół. Aby zmienić stopień zmielenia, należy dokręcić lub zluzować sprężynę umieszczoną w korbce. Duża szufladka na pieprz ułatwia dozowanie większych ilości przyprawy bezpośrednio do potraw. Wykonany we Francji z drewna bukowego. Drewniana powierzchnia pomalowana została na kolor czerwonej papryczki chili. W młynku zastosowano stalowy, tradycyjny mechanizm mielący. Kształt żarna sprawia, że mielenie odbywa się dwuetapowo, pierwszy etap to pękanie ziarenek, drugim właściwe mielenie co zapewnia najlepszy smak i aromat uwalniany z przyprawy.

Świeżo mielone przyprawy

Zastosowanie tradycyjnego mechanizmu mielącego jest niezwykle ważne w kuchni, ponieważ uwydatnia on aromaty i olejki eteryczne przypraw. Świeżo mielony pieprz oraz inne przyprawy mają więcej aromatu, który wpływa bezpośrednio na smak i jakość przygotowywanych potraw.

PORADNIK:

Jak wybrać odpowiedni młynek do mielenia?

  1. mechanizm mielący - wybierz taki, który wytrzyma codzienne użytkowanie, dobrze wykonany i zaprojektowany do konkretnej przyprawy, ponieważ każda przyprawa ma inne właściwości fizyczne i wykorzystuje różne cechy konstrukcyjne. Peugeot produkuje siedem różnych, unikalnych mechanizmów, każdy do innej przyprawy: pieprzu, soli, ziół i przypraw, kawy, soli morskiej, papryki chilli i gałki muszkatołowej. Dla każdej przyprawy jest jeden i tylko jeden rodzaj mechanizmu, wykonany z najlepszych dostępnych materiałów. Wszystkie mechanizmy Peugeot produkowane są we Francji i mają dożywotnią gwarancję.
  2. konstrukcja i wygląd - tradycyjny czy nowoczesny, ręczny czy elektryczny; młynek do przypraw jest niezbędnym narzędziem kuchennym, musi być wygodny i jednocześnie pasować do wystroju Twojej kuchni
  3. łatwość użytkowania - dobry młynek powinien mieć łatwą regulację, napełnianie i wygodnie leżeć w dłoni

Historia marki Peugeot rozpoczęła się w XIX wieku. Jest synonimem znakomitych produktów we francuskiej kuchni. Poza szeroką ofertą profesjonalnych młynków do mielenia, w ostatnim okresie rozwija także innowacyjne i wysokiej jakości produkty winiarskie, barmańskie i sommelierskie.

  • Materiał: drewno bukowe
  • Mechanizm: tradycyjny, stalowy
  • Wysokość całkowita: 13 cm
  • Nie można myć w zmywarce
  • Przecierać miękką, wilgotną ściereczką
Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Tradycyjny młynek do pieprzu z korbką Peugeot D'Olivier Roellinger bordowy

Dodaj opinię

Twoja ocena:  
  09-11-2021   Dorota

Dobra jakość wykonania, materiały, wysoka cena.

  08-06-2020   Chris

perfekcyjny!

  29-05-2020   Karolina

Retro style jaki uwielbiam!

  30-01-2020   Grzegorz

Bardzo stylowy. W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciu.
Polecam.

  28-12-2016   Antonia

Bardzo długo szukałam dobrego młynka, który by mi służył a nie tylko stał w kuchni dla ozdoby/ Ten jest doskonały, idealnie mieli pieprz. Polecam bo na prawdę warto


Peugeot to znane na całym świecie stalowe mechanizmy do mielenia przypraw, wykonane z najwyższą precyzją. Używane są w najlepszych restauracjach i przez najlepszych szefów kuchni.

NEWSLETTER
@