Młynek do przypraw oraz gałka muszkatołowa i fasola Tonka Microplane

Kod produktu: 36091E
Dostępna ilość: 18 kpl.
Wysyłka do 2 dni
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 116,48 zł 128,00
Promocja obowiązuje do: 2019-02-19
ILOŚĆ: -+
Opis produktu

Młynek do przypraw oraz gałka muszkatołowa i fasola Tonka, zestaw amerykańskiej firmy Microplane. Solidna obudowa i bardzo ostre ostrze młynka poradzi sobie także z innymi, twardymi produktami, np. orzechami czy migdałami.

Do młynka dołączone są dwie torebki zawierające: 8 gram gałki muszkatołowej w jednej i 7 gram fasoli Tonka w drugiej. Fasola tonka to przyprawa wykorzystywana przy tworzeniu deserów, potrawek ale i np. perfum, czy też wyrobów tytoniowych. Wykorzystywany jest jej specyficzny aromat zbliżony trochę do wanilii.

Przyprawy wyhodowane zostały w kontrolowanych, ekologicznych warunkach.

Młynki oraz tarki marki Microplane są ergonomiczne i wyposażone w bardzo ostrze ostrza, dzięki czemu ścieranie, dotychczas męczące, teraz nie wymaga użycia dużej siły i staje się przyjemne. Komfort użycia młynka zapewniają:

  • ostrze wykonane ze stali nierdzewnej (wyprodukowane w USA);
  • wygodny, przyjemny w dotyku uchwyt;
  • silikonowa zatyczka pełniąca rolę dna młynka oraz ochraniacza na ostrze, jednocześnie zapewniając ochronę przed opadaniem resztek zmielonej przypraw podczas, gdy młynek nie jest użytkowany.

Ścierany produkt nie jest rozrywany ani strzępiony tak jak w zwykłych młynkach, tu zachowuje swój smak i aromat. Sekret ostrości tarek Microplane tkwi w autorskiej technologii fototrawienia, w której do uzyskiwania powierzchni tnących wykorzystuje się środki chemiczne.

  • Materiał: stal nierdzewna 18/8 (ostrze), tworzywo sztuczne (obudowa), silikon (zatyczka)
  • Wysokość: 11,7 cm
  • Średnica: 5 cm
  • Można myć w zmywarce na górnej półce, jednak w celu zachowania najlepszych właściwości tnących zaleca się mycie ręczne.

Młynek uzyskał nagrodę reddot 2018

Sposób użycia młynka:

Po uniesieniu górnej części, należy umieścić w pojemniku przyprawy, a następnie je docisnąć. Przez obracanie praski - w prawo - przyprawy zostaną starte za pomocą ostrego stalowego ostrza. Odkręcenie górnej części daje dostęp do schowka na gałkę muszkatołową bądź korę cynamonu.

Microplane to profesjonalne tarki, dzięki którym wzmocnisz smak i aromat przygotowywanych potraw. Podczas, gdy większość producentów tarek opiera się na technologii wytłaczania metali, przez co krawędzie tnące są nieefektywne, Micoroplane tworzy precyzyjne, ostre jak brzytwa zęby, z wykorzystaniem procesu trawienia chemicznego.

NEWSLETTER
@