Forma do ciasta zajączki wielkanocne Baby Bunny Nordic Ware

Kod produktu: 90148FUR
  opinie: 6   czytaj opinie
CENA: 250,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Forma do pieczenia ciastek - zajączki wielkanocne, które po upieczeniu można dowolnie udekorować. Upieczone w tej formie ciastka będą miały kształt małych króliczków doskonale nadający się do przyozdobienia świątecznego stołu.

Forma wykonana została w USA w fabryce firmy Nordic Ware z wysokiej jakości kutego aluminium o powierzni w kolorze miedzianym. Zastosowanie takiego materiału sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i ciastka będą wypieczone równo w każdymi miejscu. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście. Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica: 31 cm
  • Wymiary pojedynczego zajączka: 12 x 9 x 7 cm
  • Pojemność: 1 Litr
  • Materiał: kute aluminium
  • Myć ręcznie, aby przedłużyć żywnotność warstwy nieprzywieralnej

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@