Wyposażenie kuchni – czego nie powinno zabraknąć

Wyposażenie kuchni – czego nie powinno zabraknąć

Kuchnia nierzadko bywa sercem domu. To tutaj przygotowuje się posiłki i często również spożywa się je wspólnie z członkami rodziny. W kuchni na ogół wiele się dzieje. Warunkiem sprawnego przeprowadzania wszystkich kuchennych prac jest dobra organizacja przestrzeni oraz urządzenia, które ułatwią obróbkę żywności i umilą przyrządzanie dań.

Drobne sprzęty AGD, które pozwolą zaoszczędzić czas w kuchni

Dzięki kilku funkcjonalnym urządzeniom znacznie przyspieszysz przyrządzanie potraw oraz uprzyjemnisz sobie niektóre żmudne czynności związane z gotowaniem. Nieocenioną pomoc stanowi robot kuchenny. Sprawi, że z łatwością przygotujesz ciasto na naleśniki, ubijesz białka czy śmietanę do deseru. Nowoczesny wygląd sprzętu będzie doskonale pasował do wnętrza współczesnej kuchni. Przydatnym akcesorium jest czajnik elektryczny, który pozwoli w krótkim  czasie przygotować gorący napój. Jeśli lubisz tosty, z pewnością docenisz zalety stylowego opiekacza do pieczywa. W każdej kuchni świetnie sprawdzi się blender – dzięki niemu przygotujesz pożywny i zdrowy koktajl, a także posiekasz warzywa czy spienisz mleko do cappuccino.

Blender 4w1 Lineo WMF

Robot kuchenny Profi Plus WMF szary

Czajnik elektryczny 1,7 litra Stelio WMF

Toster pojedynczy Kitchenminis WMF

Zestaw solidnych noży – absolutny niezbędnik domowego kucharza

Ostre noże są podstawą sprawnej obróbki składników niezbędnych do przyrządzenia potraw. Warto zainwestować w zestaw dobrej jakości noży kuchennych. Akcesoria takie będą służyć swoją niezawodnością bardzo długo. Umieszczone w eleganckim stojaku noże prezentują się niezwykle efektownie. W razie potrzeby łatwo i wygodnie można po nie sięgnąć. Do utrzymania ostrzy w dobrym stanie przyda się profesjonalna ostrzałka do noży. Ciekawym gadżetem, który ochroni Cię przed skaleczeniem w czasie krojenia, jest rękawica ze specjalnego włókna.

Blok z 6 nożami czarny Wusthof Classic Ikon

Rękawica kuchenna Microplane

Pojemniki do żywności – podstawą dobrej organizacji w kuchni

Podstawą wygody podczas gotowania i łatwości utrzymania porządku w kuchni jest zapewnienie żywności i drobnym akcesoriom właściwych dla nich miejsc. W tym celu zaopatrz się w odpowiednie pojemniki. Różnych rozmiarów pudełka ułatwią Ci przechowywanie żywności w lodówce. Spakujesz w nie posiłek do pracy lub szkoły. Produkty sypkie warto przechowywać w pojemnikach, które mogą stanowić jednocześnie świetny element dekoracyjny Twojej kuchni. Na uwagę zasługuje ciekawy pojemnik na mąkę zaopatrzony w perforację pełniącą rolę sita. To wyjątkowo funkcjonalny drobiazg. Pojemniki na przyprawy z pewnością poprawią Twój komfort gotowania. Znacznie łatwiej odnajdziesz potrzebne Ci w danej chwili zioła, gdy umieścisz je w oznaczonych przyprawnikach. Niezwykle pomysłowy podwójny dozownik do octu i oliwy prezentuje się wyjątkowo efektownie. Z pewnością będzie stanowić nietuzinkową ozdobę w nowoczesnej kuchni. Elegancki pojemnik na sztućce pozwoli Ci z łatwością uporządkować wszelkie łyżki czy widelce.

Pojemnik kuchenny z okienkiem zielony Canister Wesco

Waga kuchenna – precyzyjny pomocnik

Przepisy kuchenne wymagają precyzji w czasie dozowania składników. Ich właściwe proporcje często są warunkiem, aby potrawa się udała. Jeśli lubisz w kuchni eksperymentować z nowymi daniami, z pewnością przyda Ci się lekka i poręczna waga kuchenna. Dzięki niej z łatwością odmierzysz niezbędną ilość danego produktu. Osoby, które gotują dietetyczne posiłki wiedzą, jak istotna jest odpowiednia gramatura spożywanych pokarmów. Niezawodna waga jest im niezbędna dla zachowania zalecanego przez dietetyka składu posiłków.

Elektroniczna waga kuchenna Carla do 5 kg ADE biała

Komentarze (0)

napisz komentarz