Trendy w oświetleniu na rok 2020

Trendy w oświetleniu na rok 2020

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważną rolę odgrywa w pomieszczeniu światło. To ono buduje klimat i tworzy atmosferę, dekoruje i ociepla nasz dom, nadając mu indywidualny charakter. Wybór odpowiedniego modelu lamp nie jest sprawą prostą, muszą one być nie tylko funkcjonalne, ale też dopasowane do mebli, a moda co roku przynosi nowe trendy wnętrzarskie. 

Złoto i blask

Od wieków złoto jest symbolem luksusu. Żyrandole klasyczne w tym kolorze, nie były jednak do tej pory cenione jako dodatek do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Na szczęście, ten rok to zmienia. Zaprzeczeniem nadmiaru przepychu  jest elegancki żyrandol Stuttgart DeMarkt Hi-Tech. To prosta, złota tuba dająca miękkie światło, ocieplające surowy wystrój. Co ciekawe, nawet łącząc szkło ze złotem uda się osiągnąć podobny efekt. Wystarczy obręcz i pozornie banalne rurki.

Żyrandol okrągły kremowe złoto, beżowe klosze Vittoria Maytoni

Lampa pojedyncza LED, wisząca, złota Stuttgart DeMarkt Hi-Tech

Monumentalność zamku i pałacowe wyrafinowanie

Bogactwo i obfitość, średniowieczne pałace oświetlone kandelabrami i migotliwy blask świec to nowa inspiracja projektantów. Jeśli mamy ochotę, aby to żyrandol zdeterminował nasze wnętrze, nic trudnego. Modne oświetlenie sprawi, że dodatkowe dekoracje nie będą już potrzebne, aby nasz salon kojarzył się z pałacem.  Klasyczny wystrój uzupełnią wariacje na temat świeczników. Viola CHIARO Flora wykończona jest kwiatowym motywem ze złotymi i srebrnymi listkami oraz przezroczystym szkłem. Jeśli zdecydujemy się dopełnić ją  kinkietem, możemy mieć pewność, że nasze wnętrze kojarzyć się będzie z pałacową komnatą. 

Żyrandol bardzo duży, złoty na 28 żarówek Bologna CHIARO Premium

Kinkiet złoto-srebrny, podwójny Viola CHIARO Flora

Geometria i kule

Od kilku lat dominującym trendem w oświetleniu jest geometria, szczególnie różnego typu klatki. W tym roku projektanci postawili na kształt idealny, czyli kulę. Stylizacja ta powinna trafić szczególnie do serc minimalistów. Miłośnicy matematyki natychmiast wiedzą dlaczego. Kula łączy w sobie najmniejszą powierzchnię z największą objętością. Szklane koraliki wydają się być pełne powietrza. Efekt ten jest widoczny w kinkietach Venezia MW-LIGHT Crystal. Przede wszystkim jednak kula kojarzy się nam ze słońcem. Zbiór kilku kul Dallas Maytoni Modern w kolorze ciepłego bursztynu lub szarego dymu, zawieszony pod sufitem sprawi, że poczujemy się jak zdobywcy kosmosu. Gdyby światła było zbyt mało, możemy zdecydować się na modne kinkiety z tej samej serii. 

Lampa wisząca bursztynowe bańki na złotej konstrukcji Dallas Maytoni Modern

Lekkość chmur i piór

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wyobraźnia designerów nie zna granic. W nadchodzącym roku stawiają na ułudę i iluzję. Niezwykłe żyrandole z piór marki Umage zadziwiają lekkością. Jednak, jak się okazuje, może być coś jeszcze lżejszego. Chmury! Modne żyrandole unoszą się nad stołami, tak jak żyrandole Cloud Maytoni i są tak neutralne, że można nimi uzupełnić już istniejące stylizacje, zapewniając sobie po prostu nieco więcej światła.

Lampa LED chmury nad stół w jadalni, kuchni Cloud Maytoni biało-złota


 

Komentarze (0)

napisz komentarz