Termosy obiadowe Stanley

Termosy obiadowe Stanley

Domowy obiad na wynos to rozwiązanie dla tych, którzy dbają o zdrowe odżywianie, ale i o środowisko. Jedzenie jest świeże, przygotowane własnoręcznie, wiemy więc z jakich składników powstało i jak zostało przyprawione. Szczęśliwi posiadacze termosów obiadowych to także ekolodzy, którzy rezygnują z kupowania jedzenia na wynos w kolejnych, zaśmiecających nasz świat opakowaniach jednorazowych. Dobry termos obiadowy to taki, który utrzymuje ciepło długo, nawet do kilkunastu godzin. Najważniejsze jest, aby termos pochodził od renomowanego producenta, możemy wówczas być pewni, że temperatura będzie stabilna. Stanley stosuje w swoich wyrobach unikalną technologię izolacji, polegającą na połączeniu próżni pomiędzy stalowymi ściankami z dodatkową warstwą węglową.

Jaki termos obiadowy najdłużej trzyma ciepło?

Na rynku dostępnych jest wiele termosów, a dokonując wyboru, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejszy jest materiał wykonania, kształt i pojemność. Termosy stalowe, które wynalazła w 1913 r. firma Stanley to gwarancja długiej żywotności, wytrzymałości na każde warunki  i doskonałego utrzymywania temperatury. Lata funkcjonowania na rynku pozwoliły na dopracowanie technicznych parametrów przestrzeni próżniowych, optymalnego ciśnienia i dodatkowej izolacji włóknem cieplnym.

Termos obiadowy ile trzyma ciepło?

To, jak długo termos obiadowy będzie trzymał ciepło to wypadowa kilku czynników. Najistotniejsze jest, jakich materiałów użyto do jego wykonania i co oczywiste, jakiej są jakości. Kultowy termos obiadowy Stanley Legendary utrzyma wysoką temperaturę przez 15 godzin, niską przez 18 godzin. Zupełnie wystarczy na całodniową wycieczkę, nawet w bardzo chłodne dni. W ekstremalnych sytuacjach można sięgnąć po model termos Stanley Master z technologią QuadVac, który utrzyma temperaturę przez 20 godzin. Przyda się on w czasie wypraw wędkarskich czy myśliwskich. 

Jaki termos obiadowy dla dziecka?

Termos dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny, wygodny w użytkowaniu i odporny na uszkodzenia. Doskonałym wyborem będzie termos obiadowy Stanley Adventure. Niezależnie od tego, czy włożymy do niego zimny czy ciepły posiłek, utrzyma temperaturę przez 12 godzin. Pokrywka termosu to jednocześnie izolowana miseczka, nie dopuszczająca do oparzenia rączek dziecka. Dodatkowym ułatwieniem jest z pewnością to, że do termosu dołączony jest spork, czyli łyżka i widelec w jednym, co zdecydowanie ułatwi maluchowi zjedzenie posiłku.

Termos obiadowy jak działa?

Podstawa dobrego termosu to utrzymanie wysokiej temperatury posiłku przez jak najdłuższy czas. Budowa termosu polega na zamontowaniu wewnątrz obudowy ścianek i wypełnieniu przestrzeni pomiędzy nimi próżnią techniczną. Jest ona szczelna, pozbawiona powietrza, a dodatkowo obniża się w niej ciśnienie. Nowe technologie zastosowane w termosach Stanley Legendary wykorzystują dodatkową warstwę włókna węglowego na wewnętrznych ściankach próżni. Do realizacji zadań specjalnych, firma Stanley stosuje technologię QuadVac, która polega na zwielokrotnieniu ilości ścian izolacyjnych. W ten sposób tworzona jest bariera, która hamuje uciekanie ciepła.

Komentarze (0)

napisz komentarz