Jenaer Glass szkło borokrzemowe w Twojej kuchni

Jenaer Glass szkło borokrzemowe w Twojej kuchni

Szkło borokrzemowe od Jenaer Glass w Twojej kuchni

Jenaer Glas oferuje szeroką gamę produktów korzystając z najnowszych trendów w zakresie zastawy stołowej i stylu życia. To synonim odpornego na temperaturę szkła borokrzemianowego od 1918 roku. Marka wyróżnia się ponadczasowymi i wygodnymi produktami do przygotowywania, serwowania i przechowywania żywności oraz napojów. Z kuchenki lub piekarnika bezpośrednio na stół i z powrotem do lodówki: kubki, miseczki, naczynia żaroodporne wszelkich rozmiarów, naczynia do pieczenia i delikatne szklane słoiki do przechowywania są uniwersalnymi pomocnikami w Twojej kuchni. Marka wyróżnia się również specjalnym wzorem - nagradzane kubki i miseczki z podwójnymi ściankami z kolekcji Hot'n Cool.

Dzięki swoim właściwościom materiałowym, produkty tej marki są idealne do szerokiego zakresu zastosowań. Korzyści są jasne:

  • odporne na temperaturę do +300°C
  • można je przechowywać w lodówce i zamrozić do temperatury -35°C
  • odporne na zmiany temperatury (do 130K)
  • nadają się do użytku w kuchence mikrofalowej i piecu grillowm
  • można myć w zmywarce
  • powierzchnia pozbawiona porów zapewniająca absolutnie łatwe czyszczenie
  • absolutnie neutralne pod względem smaku
  • nie wydzielają żadnych substancji, dlatego też są idealne dla alergików
  • nie odbarwiają się i zapewniają maksymalną higienę
  • idealne do przygotowywania potraw i napojów

Wilhelm Wagenfeld

to pionier niemieckiego wzornictwa przemysłowego, w szczególny sposób współpracował z Jenaer Glas. Razem weszli w jedno z pierwszych związków między sztuką a technologią przemysłową. Gdy opracowali wspólnie nowe szkło, które było odporne na zmiany temperatury, po raz pierwszy otworzyło to możliwości wykorzystania tego samego naczynia do gotowania, pieczenia i przechowywania w lodówce.

Imbryk szklany ze szklanym sitkiem Wilhelm Wagenfeld 1,5 Litra

Produkty Jenaer Glas

Wagenfeld miał artystyczną wizję projektowania przedmiotów użyteczności publicznej. Chciał zobaczyć estetyczną jakość wynikającą z uniwersalnej funkcjonalności, do której dążyła produkcja przemysłowa. Rezultatem było zapotrzebowanie na produkty, które nie tylko odpowiadały potrzebom ludzi, ale również były prototypowe. Czajnik, zaprojektowany przez Wilhelma Wagenfelda, jest nadal eksponowany w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Historyczny rozwój wzornictwa przemysłowego doprowadził do powstania zestawu wartości, które jasno pokazują, jak silny jest związek pomiędzy wyjątkowym wzornictwem i praktycznym użyciem, który trwa aż do dnia dzisiejszego. Jest to zgodne z podstawowym tematem "jedność sztuki i technologii". Jenaer Glas kontynuuje pracę, szczególnie w przypadku interpretacji aktualnych trendów dotyczących produktów przeznaczonych do żywności i stylu życia.

Kubek izolowany ze stalowym zaparzaczem do herbaty Primo Jenaer Glas

Komentarze (0)

napisz komentarz