Impreza w ogrodzie lub grill - jak je idealnie zaplanować?

Impreza w ogrodzie lub grill - jak je idealnie zaplanować?

Słowo grillowanie ma dwa znaczenia. Pierwszym z nich jest ten właściwy, który oznacza sposób przygotowywania żywności poprzez umieszczenie go nad źródłem ciepła. Drugim znaczeniem jest znaczenie potoczne. Grillowaniem nazywamy spotkania ze znajomymi czy rodziną na świeżym powietrzu, w trakcie których przyrządza się potrawy w specjalnie do tego przygotowanym urządzeniu, czyli właśnie grillu. Jest też często wykorzystywane jako element na przykład spotkań firmowych czy sytuacji nieco bardziej oficjalnych, gdy przyjęcie odbywa się na wolnym powietrzu. Przechodząc jednak do meritum, zacznijmy od historii grilli i zadajmy sobie pytanie: kiedy właściwie zaczęła się moda na grillowanie i jak przygotować imprezę w ogrodzie?

Grillowanie - najlepsza impreza w ogrodzie

Grill - naprawdę krótka lekcja historii

Przyrządzanie jedzenia bezpośrednio nad ogniem jest znane już od czasów prehistorycznych. Jak widać, grillowanie lubili nie tylko amerykanie w latach pięćdziesiątych. Ludzie prehistoryczni nie znali jeszcze innych metod przetwarzania żywności, więc z braku tej wiedzy chętnie korzystali z przygotowywania posiłków właśnie w tej sposób. Mając zaś do dyspozycji cały wachlarz przeróżnych sposobów przyrządzania żywności, Amerykanie po II wojnie światowej uczynili z  grillowania niemal modę. Wówczas bardzo popularne stało się wyjeżdżanie klasy średniej poza miasto i spędzania w ten sposób czasu wolnego. Fala tej "mody" trwa do dziś i przeniosła się na cały świat. Grillują Amerykanie, grillują Francuzi i grillują Polacy. Każdy jednak na swój własny sposób. Innym określeniem grillowania jest barbecue. Pewnie spotkaliście się nieraz z tym określeniem.

A w Galerii Limonce znajdziecie różne akcesoria do grillowania: kociołki żeliwne, płyty grillowe, termometr do mięs i wiele więcej!

Impreza w ogrodzie

Chcąc urządzić imprezę w ogrodzie trzeba pamiętać o szeregu rzeczy, których należy dopilnować. Jako wzorowy pan domu lub perfekcyjna pani domu na pewno przygotujesz odpowiednie menu dla wszystkich gości. Warto pamiętać o tym, że na grillu przygotowuje się nie tylko mięso. Wykorzystaj także warzywa oraz inne zamienniki takie jak na przykład marynowane tofu czy seitan lub ser camembert czy halloumi. Kiedy menu będzie już gotowe, ważne staje się wyposażenie ogrodu! Pomyśl na przykład nad dekoracjami. Pochodnie i lampiony oraz inne dekoracje do ogrodu takie jak wazony, kolorowe szklanki czy talerzyki z wesołymi nadrukami (najlepiej papierowe lub wielokrotnego użytku), czy też drewniane skrzynki, które pomogą nadać imprezie sielskiego charakteru.

Skrzynka drewniana - idealna dekoracja do ogrodu

Skrzynka drewniana na owoce i warzywa Dania Skagerak

Pochodnie i lampiony, które zostały wcześniej wspomniane, stworzą w ogrodzie magiczny klimat. O ile popołudniu i wczesnym wieczorem będą pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną, o tyle późniejszym wieczorem i nocą będą stanowiły jedno ze źródeł światła lub będą światłem głównym. Dodatkowo mogą tworzyć także ciekawe iluminacje świetlne, co będzie stanowiło kolejną atrakcję. Oczywiście pochodnie i różne inne światełka możesz wykorzystać też jako stałe dekoracje do ogrodu. Ich rola nie jest przypisana wyłącznie piknikom czy grillom.

Sprawdź też nasze akcesoria piknikowe, np. piękne kosze piknikowe.

Kosz piknikowy Lenno dla 4 osób Cilio jasnobrązowy

Kosz piknikowy Lenno dla 4 osób Cilio jasnobrązowy
 

A propos pikników - rzeczy te, czyli właśnie tacki, kubki, talerzyki, możesz także wykorzystać wybierając się na piknik do parku, na łąkę czy działkę. Wówczas ponownie możesz zastosować wszystkie dekoracje i inne elementy wystroju, które były potrzebne na grillu, tylko tym razem w innym miejscu i bez konieczności przygotowywania jedzenia na bieżąco. Sezon grillowy już się zbliża, zaopatrz się w niezbędne akcesoria i dekoracje, by urządzić najlepszego grilla w okolicy!

Impreza w ogrodzie - jak ją zaplanować?

Komentarze (0)

napisz komentarz