Akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej

Akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej

W każdym domu są miejsca, gdzie szczególnie ważna jest trwałość wyposażenia. Niewątpliwie należy do nich łazienka i dlatego akcesoria ze stali nierdzewnej, chociaż nie należą – w porównaniu z plastikowymi – do najtańszych, z pewnością warte są zakupu. Dlaczego je wybierać, na co postawić i jak o nie dbać?

stalowe akcesoria do łazienki

Stal nierdzewna w łazience – zalety

Zalety akcesoriów łazienkowych ze stali nierdzewnej są nie do przecenienia. Materiał ten, zwany również stalą szlachetną, jest trwały i odporny na korozję. Dzieje się tak dlatego, że zawarty w stopie stali chrom, w kontakcie z powietrzem tworzy ochronną warstwę, która zabezpiecza przed korozją. Jest to więc świetne rozwiązanie w miejscach, gdzie mamy do czynienia z wilgocią. Akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej są również bardzo higieniczne – jeżeli pamiętamy o właściwej pielęgnacji, drobnoustroje i substancje chemiczne nie przywierają do ich powierzchni. Stal nie jest podatna na uszkodzenia w takim stopniu jak plastik czy inne materiały, a więc przedmioty codziennego użytku z niej wykonane są tak naprawdę inwestycją na długie lata. A do tego wszystkiego takie wyposażenie potrafi być zachwycające wizualnie. Dostępne są zarówno stalowe akcesoria łazienkowe w bardzo nowoczesnej formie, jak i takie o zaokrąglonych, łagodnych liniach, które przeszły już do klasyki wzornictwa.

akcesoria łazienkowe stalowe

Akcesoria ze stali nierdzewnej do łazienki – na jakie postawić

Wśród tego typu wyposażenia dużą popularnością cieszą się różnego typu wieszaki na ręczniki, półki łazienkowe – montowane na stałe do ściany lub zawieszane w kabinie prysznicowej – oraz różnego typu stojaki łazienkowe ze stali nierdzewnej. Znakomicie prezentują się oprawione w stal lustra łazienkowe, które pasować będą zarówno do domu dla dużej rodziny, jaki nowoczesnego męskiego lub kobiecego mieszkania. Bez trudu skompletować można wszystko, czego potrzebujemy – od dozowników mydła, przez pojemniki na szczoteczki do zębów, akcesoria kosmetyczne, waciki i chusteczki, kosze na śmieci i szczotki, nawet po kosz na bieliznę ze stali nierdzewnej z miękkim wypełnieniem. Stalowe akcesoria łazienkowe stworzyć mogą spójną, idealnie dobraną i funkcjonalną całość, dzięki czemu codzienne mycie stanie się przyjemnością. Kupuj oczywiście produkty sprawdzonych producentów, np. niemieckich Blomus czy Zack, lub brytyjskiej marki Robert Welch.

pojemniki łazienkowe stalowe

Jak dbać o akcesoria łazienkowe ze stali szlachetnej?

Ich trwałość i estetyczny wygląd zależy od właściwego czyszczenia i pielęgnacji, by nie zarysować powierzchni. Dbając o akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej, należy używać miękkich ściereczek i gąbek, nigdy ostrych, drucianych czyścików. Ważne jest również stosowanie odpowiednich środków czyszczących. Na rynku dostępne są specjalnie przeznaczone do nierdzewnej stali, a wybierając preparat uniwersalny, unikać należy wszystkich, które na opakowaniu mają informację, że nie nadają się do takich powierzchni. Bezpieczne, kiedy chcemy doraźnie wyczyścić niewielką powierzchnię, będzie również łagodne mydło w płynie. Najbardziej niewskazanym składnikiem jest chlor, który pozbawia materiał jego ochronnej powłoki. Problemami posiadaczy stalowych akcesoriów bywają ślady palców, tłuste plamy i zacieki. Łatwo usuniemy je środkiem na bazie alkoholu, takim jak płyn do szyb oraz miękką ściereczką. Ważne jest również, aby czyszcząc akcesoria łazienkowe ze stali nierdzewnej na koniec zmyć wodą ewentualnie pozostałości detergentów i wytrzeć całość – to pozwoli uniknąć zacieków. Powierzchnię takich przedmiotów należy również po usunięciu zabrudzeń wypolerować, co przedłuży jej trwałość.

stalowy kosz do łazienki

Komentarze (0)

napisz komentarz