Butelka na wodę z filtrem węglowym Eau Good Black Blum w pokrowcu, niebieska

Kod produktu: EGG001
  opinie: 1   czytaj opinie
Dostępna ilość: 56 szt.
Wysyłka do 48 godzin
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 169,00 zł
ILOŚĆ: -+

Butelka na wodę z filtrem węglowym Eau Good w neoprenowym pokrowcu marki Black Blum. Butelka wykorzystuje, tradycyjny, japoński węgiel Binchōtan, dzięki któremu zwykła woda z kranu smakuje wyśmienicie. Celem projektantów było stworzenie kształtu butelki, który nawiązywał do starych, wiktoriańskich butelek, a jednocześnie był nowoczesny. Dlatego też użyto w butelce naturalny korek oraz drut blokujący ze stali nierdzewnej. Przy projekcie kształtu butelki istotne było załamawymanie się światła w wodzie, które ma swoje piękno. Dodatkowo istotna była minimalistyczna forma - brak dodatkowych elementów oraz możliwość zablokowania wewnątrz butelki węglowego filtra. Co roku na świecie wyrzucanych jest 22 miliardy butelek z tworzywa sztucznego. Dlatego marka black+blum dąży do zredukowania tych nieekologicznych zachowań i zachęca do picia wody z kranu, która smakuje lepiej. Zachęcamy do zaprzestania kupowania wody w butelkach.

Jak działa butelka z filtrem węglowym?

Wypełnij ją wodą (pitną) z kranu, poczekaj, aż filtr węglowy ją oczyści z zanieczyszczeń chemicznych, spróbuj różnicę po zaledwie jednej godzinie. Ciesz się degustacją pysznej wody!

Użytkowanie filtra węglowego

Jeżeli używasz filtra dołączonego do butelki codziennie, to powinien Ci wystarczyć na sześć miesięcy. Jego regeneracja polega na gotowaniu go przez 10 minut (po trzech miesiącach użytkowania) i pozostawieniu do wyschnięcia, najlepiej na słońcu. Po pół roku użytkowania, filtr można wykorzystać np. jako nawóz do kwiatów. Filtru nie należy myć. Filtry węglowe Binchōtan stosowane są w Japonii do oczyszczania wody od XVII wieku. Redukują one, chlor i inne zanieczyszczenia, a uwalniają m.in. żelazo, wapń i magnez. Równoważą też pH wody.

Do butelki należy wlewać tylko chłodną wodę. Drobiny węgla pływające w wodzie nie są toksyczne i nie stanowią przeszkody w jej spożywaniu. Butelka przeznaczona wyłącznie do pitnej wody kranowej – nie używać do wody ze źródeł zewnętrznych (rzek, jezior itp.), do wód smakowych ani do soków. Należy zapobiegać pleśnieniu korka – jeżeli butelka nie jest używana dłużej niż 1 dzień, należy zostawić ją otwartą do następnego użycia, silikonowe zakończenie korka dezynfekować sokiem z cytryny, a następnie sparzyć (tak, by nie zalać góry korka). Nie pić filtrowanej wody starszej niż 1 dzień.

  • Średnica: 9 cm
  • Wysokość: 25,3 cm
  • Pojemność: 0,6 Litra
  • Materiał: szkło borokrzemowe, stal nierdzewna (blokada), silikon (uszczelka), korek naturalny, węgiel aktywny Binchōtan (6 miesięcy żywotności), neopren
  • Nie nadaje się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej
  • Nie można myć w zmywarce
Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Butelka na wodę z filtrem węglowym Eau Good Black Blum w pokrowcu, niebieska

Dodaj opinię

Twoja ocena:  
  16-05-2020   Małgorzata

jest dobra, dobry materiał i wykonanie


Kategorie, w których występuje produkt:

Marka Black + Blum ma dla Ciebie wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwią Ci codzienne czynności oraz jednocześnie wprowadzą w nie wiele nowego, nowoczesnego stylu.

NEWSLETTER
@