Butelka na wodę z filtrem węglowym Eau Good Black Blum niebieska

Kod produktu: EG001
Dostępna ilość: 60 szt.
Wysyłka do 48 godzin
14 dni na zwrot produktu
Gwarancja: 2 lata
Koszty wysyłki - zobacz szczegóły
CENA: 119,00 zł
ILOŚĆ: -+

Butelka na wodę z filtrem węglowym Eau Good marki Black Blum. Rozwiązanie wykorzystuje, tradycyjny, japoński węgiel Binchōtan, dzięki któremu zwykła woda z kranu smakuje wyśmienicie. Celem projektantów było stworzenie kształtu butelki, który nawiązywał do starych, wiktoriańskich butelek, a jednocześnie był nowoczesny. Dlatego też użyto w butelce naturalny korek oraz drut blokujący ze stali nierdzewnej. Producent nie chciał użyć do produkcji szkła, z uwagi na jego kruchość, dlatego użyto nowoczesnego materiału - Tritanu, który ma podobną atrakcyjność wizualną. Przy projekcie kształtu butelki istotne było załamawymanie się światła w wodzie, które ma swoje piękno. Dodatkowo istotna była minimalistyczna forma - brak dodatkowych elementów oraz możliwość zablokowania wewnątrz butelki węglowego filtra. Co roku na świecie wyrzucanych jest 22 miliardy butelek z tworzywa sztucznego. Dlatego marka black+blum dąży do zredukowania tych nieekologicznych zachowań i zachęca do picia wody z kranu, która smakuje lepiej. Zachęcamy do zaprzestania kupowania wody w butelkach. Jak działa nasz butelka? Wypełnij wodą (pitną) z kranu butelkę, poczekaj, aż filtr węglowy ją oczyści z zanieczyszczeń chemicznych, spróbuj różnicę po zaledwie jednej godzinie. Ciesz się degustacją pysznej wody! Użytkowanie filtra węglowego: jeżeli używasz filtra dołączonego do butelki codziennie, to powinien Ci wystarczyć na trzy miesiące. Jego regeneracja polega na gotowaniu go przez 10 minut i pozostawieniu do wyschnięcia, najlepiej na słońcu. Po trzech takich procesach filtr należy wymienić na nowy. Filtry węglowe Binchōtan stosowane są w Japonii do oczyszczania wody od XVII wieku. Redukują one, chlor i inne zanieczyszczenia, a uwalniają m.in. żelazo, wapń i magnez. Równoważą też pH wody.  Do butelki należy wlewać tylko chłodną wodę. Drobiny węgla pływające w wodzie nie są toksyczne i nie stanowią przeszkody w jej spożywaniu. Butelka przeznaczona wyłącznie do pitnej wody kranowej – nie używać do wody ze źródeł zewnętrznych (rzek, jezior itp.), do wód smakowych ani do soków. Należy zapobiegać pleśnieniu korka – jeżeli butelka nie jest używana dłużej niż 1 dzień, należy zostawić ją otwartą do następnego użycia, silikonowe zakończenie korka dezynfekować sokiem z cytryny, a następnie sparzyć (tak, by nie zalać góry korka). Nie pić filtrowanej wody starszej niż 1 dzień.

  • Średnica: 8,5cm
  • Wysokość: 24cm
  • Pojemność: 0,8 Litra
  • Materiał: tritan wolny od BPA, stal nierdzewna (blokada), silikon (uszczelka), korek naturalny, węgiel aktywny Binchōtan (6 miesięcy żywotności)
  • Nie nadaje się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej
  • Nie można myć w zmywarce
Rozwiń
Zobacz także

Opinie o Butelka na wodę z filtrem węglowym Eau Good Black Blum niebieska

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Marka Black + Blum ma dla Ciebie wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwią Ci codzienne czynności oraz jednocześnie wprowadzą w nie wiele nowego, nowoczesnego stylu.

NEWSLETTER
@