Zostań prywatnym barmanem – akcesoria do domowego baru

Zostań prywatnym barmanem – akcesoria do domowego baru

Napoje alkoholowe to nie tylko piwo czy wino. Jest wiele ich rodzajów, do tego dochodzą rozmaite drinki, a każdy trunek wymaga innych kieliszków lub szklanek i akcesoriów barmańskich. Jeżeli się w nie zaopatrzysz to będziesz mógł przygotować napoje profesjonalnie, zaskakując tym swoich gości. Zostań barmanem w swoim domu!

Dlaczego warto mieć akcesoria barmańskie w domu?

Profesjonalne akcesoria barmańskie do domowego baru przydadzą się wszystkim, którzy często urządzają w domu przyjęcia i zapraszają gości. Miłośnicy wykwintnych trunków oraz modnych drinków będą mogli ugościć przyjaciół w taki sposób, aby zaspokoić ich różne gusta. Wyposażenie domowego barku w shakery, pojemniki na lód czy nalewaki do alkoholi pozwoli odtworzyć swoje ulubione napoje tak, jak zrobiłby to profesjonalny barman. Można podzielić się nimi z gości, a przy okazji urozmaicić spotkanie efektownym pokazem przyrządzania koktajli.

Pojemnik na lód i foremka ICE BOX - Dlaczego warto mieć akcesoria barmańskie w domu?

Takie akcesoria są także niezbędne, aby cieszyć się pełnią doznań płynących z dobrego wina czy whisky. Dekantery pozwolą czerwonemu winu oddychać i rozwinąć najlepszy bukiet. A kamienie chłodzące to sposób na to, by whisky miała optymalną temperaturę i pozostała nierozwodniona.

Jakie akcesoria barowe warto mieć w swoim domu?

To jakie akcesoria barowe powinny znaleźć się w naszym domu, zależy od tego, po jakie alkohole sięgamy najczęściej, jakie mamy zazwyczaj w domu i co podajemy gościom. Jeżeli lubimy kolorowe drinki i koktajle, to np. zakup kruszarki do lodu z pewnością się opłaci. Ci, którzy na okazje warte świętowania zawsze mają szampana lub prosecco, powinni zaopatrzyć się w wiaderko do chłodzenia butelek. Niemal każdy, kto pija różne trunki, skorzysta z takich drobiazgów jak szczypce do lodu, a do wielu trunków warto zastosować termometr. Również miłośnicy rzemieślniczych browarów powinni przykładać dużą wagę do wyposażenia domowego baru, gdyż kształt szklanki do piwa pozwoli odpowiednio wydobyć walory różnych gatunków napoju.

Lejek koktajlowy - Akcesoria do domowego baru

Wino podawane do kolacji i uroczystych obiadów wymaga rozmaitego wyposażenia. Przez absolutne podstawy, czyli korkociągi i odpowiedniego kształtu kieliszki, po karafki oraz korki do butelek.

Akcesoria do domowego baru dla początkujących

Jeżeli dopiero przymierzamy się do wyposażenia swojego pierwszego barku w mieszkaniu, dobrze jest zdecydować się na gotowy zestaw akcesoriów barmańskich. Na przykład taki z shakerem, sitkiem i miarką wykonany ze stali nierdzewnej lub prosty i wielofunkcyjny zestaw do robienia drinków z owocami.

Narzędzia do koktajli

Bardzo ważne są również odpowiednie szklanki i kieliszki do alkoholu. Zupełnie inaczej wyglądają kieliszki do wódki, brandy, koniaku, do napojów jak schnaps czy grappa, jeszcze inaczej kieliszki koktajlowe. Nie mówiąc już o winie, w przypadku którego kształt naczynia subtelnie, ale zauważalnie wpływa na walory zapachowe i smakowe trunku.

Kieliszki do wódki z konikiem Dala Sweden - akcesoria barowe, które warto mieć w swoim domu

Co jeszcze będzie potrzebne czyli jak zostać barmanem?

Domowy barek powinien zostać wyposażony w kilka podstawowych typów kieliszków i szklanek, akcesoria do lodu, nie można oczywiście zapomnieć o otwieraczach. Warto mieć również przydatne podczas spotkań towarzyskich znaczniki do drinków, dzięki którym zawsze wiadomo do kogo należy dany drink. Dzięki temu możesz zostać prawdziwym barmanem w swoim domu!

Identyfikatory szklanek i kieliszków PARTY

Komentarze (0)

napisz komentarz