Jaki kinkiet wybrać, aby dobrze oświetlić hall?

Jaki kinkiet wybrać, aby dobrze oświetlić hall?

Przedpokój jest pomieszczeniem, którego aranżację bardzo często zostawia się na koniec urządzania domu. Zdarza się, że właścicielom mieszkania brakuje zapału, by zaangażować się w wybór odpowiednich elementów wyposażenia. To duży błąd - przedpokój jest pierwszym miejscem, jakie widzą nasi goście. Warto więc zadbać o jego estetykę. Nie bez znaczenia jest tu odpowiednie źródło światła. Jaki kinkiet do przedpokoju dobrze oświetli hall?

Zadecyduj gdzie skierujesz światło

Urządzając wąski przedpokój warto zainteresować się kinkietami. Współczesne modele znacznie różnią się od swoich kuzynów, którzy gościli w naszych domach dekady lat temu. Dzisiaj mały kinkiet potrafi wyemitować ilość światła odpowiednią, by rozjaśnić niemal całe pomieszczenie.

Do zalet kinkietów, obok niewielkiej ilości miejsca potrzebnego do ich montażu, z pewnością można zaliczyć regulacja kierunku, w którym będzie padało światło. W zależności od potrzeb lub indywidualnych upodobań, możemy skierować strumień światła ku górze podnosząc optycznie sufit lub ku dołowi, by dodać wnętrzu przytulnego charakteru.

Kinkiet szklany, dymiony klosz na skórzanym pasku Tetro DeMarkt Megapolis

Kinkiet szklany, dymiony klosz na skórzanym pasku Tetro DeMarkt Megapolis

Rustykalny, podwójny kinkiet, złoty, beżowe klosze szklane CHIARO Country

Rustykalny, podwójny kinkiet, złoty, beżowe klosze szklane CHIARO Country

Wyeksponuj ciekawą dekorację w przedpokoju z pomocą światła

Przedpokój często jest miejscem, które dekorujemy ciekawym obrazem lub małą galerią rodzinnych fotografii. Taką strefę warto odpowiednio wyeksponować. Świetnie nadają się co tego kinkiety ścienne. Zawieszony nad dekoracją i ze światłem skierowanym ku dołowi, kinkiet przyciągnie do niej wzrok gościa i pozwoli mu dostrzec urok detalu.

Szukając kinkietu, który oświetli nasz hall i jednocześnie wyeksponuje umieszczone w nim dekoracje, warto sięgnąć po punktowe źródło światła. Można potraktować je jako dodatkową lampę w przedpokoju lub samodzielne oświetlenie. Barwę światła dobierz w taki sposób, by nie miało ono wpływu na odbiór kolorów na zdjęciu lub obrazie. Rzeźbie dodaj tajemniczości rzucając na nią światło tak, by na najbliższej ścianie powstały intrygujące cienie.

Nowoczesny, półokrągły biały kinkiet DeMarkt Techno

Nowoczesny, półokrągły biały kinkiet DeMarkt Techno

Oświetlenie punktowe czarne DeMarkt Techno

Oświetlenie punktowe czarne DeMarkt Techno

Źródło światła odpowiednie do wysokości przedpokoju

Wybierając kinkiet do przedpokoju miej na uwadze, że wysokość, na której powiesisz lampę musi być dobrana w taki sposób, by światło nie raziło domowników w oczy. Jeśli docelowo chcesz z efektownego kinkietu zrobić główną dekorację pomieszczenia, wkręć do niego słabszą żarówkę, która nie będzie drażnić wzroku, a cały hall doświetl dodatkową lampą.

Delikatny kinkiet z antycznego mosiądzu z beżowym abażurem z tkaniny Chiaro

Delikatny kinkiet z antycznego mosiądzu z beżowym abażurem z tkaniny Chiaro

Zestaw kinkietów do długiego korytarza

W wielu mieszkaniach można spotkać długie, wąskie przedpokoje. Na ich ścianach można zamontować kilka kinkietów wzdłuż korytarza. Ich liczba zależy od tego, jak intensywne światło będą emitować i jak dużą powierzchnię chcemy z ich pomocą oświetlić. Warto pamiętać, że podwójne kinkiety nie oznaczają, że ilość światła także się podwoi. Dwa klosze i więcej należy traktować jak jedną lampę.

Zestaw kinkietów do przedpokoju można skompletować, kierując się różnymi zasadami: spójnością lub postawić na eklektyzm i wymieszać ze sobą kilka stylów. Każdą lampę można wyposażyć w indywidualny włącznik oraz - w zależności od aktualnej potrzeby - decydować, która z nich oświetli nasz hall. Trzeba pamiętać jedynie o tym, by zapewnić łatwy dostęp do włączników. To praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku długich korytarzy – lampy można gasić lub zapalać po kolei, w drodze do innego pomieszczenia.

Podwójny kinkiet w kształcie świecznika o srebrnej powłoce i kryształami Chiaro

Podwójny kinkiet w kształcie świecznika o srebrnej powłoce i kryształami Chiaro

Zobacz także:

Komentarze (2)

napisz komentarz
06-01-2020 15:04   Mateusz

Warto zwrócić uwagę na kinkiety regulowane. Świetne sprawdzą się w miejscach, w których chcemy mieć możliwość regulacji światłą na wyciągnięcie ręki, np. w sypialni. Kinkiety regulowane można znaleźć w tym sklepie, mają ciekawą ofertę <a href="https://intelin.pl/97-kinkiety-regulowane ">Kinkiety regulowane</a>


06-01-2020 15:02   Mateusz

Warto zwrócić uwagę na kinkiety regulowane. Świetne sprawdzą się w miejscach, w których chcemy mieć możliwość regulacji światłą na wyciągnięcie ręki, np. w sypialni. Kinkiety regulowane można znaleźć w tym sklepie, mają ciekawą ofertę https://intelin.pl/97-kinkiety-regulowane