Jaką lampkę stołową wybrać?

Jaką lampkę stołową wybrać?

Jeśli dysponujemy dużym stołem w jadalni lub salonie, na ogół oświetlamy go zwisającą z sufitu lampą. Czy w takim przypadku potrzebne są nam jeszcze lampki stołowe? Możemy wykorzystać je jako pomocnicze oświetlenie do pracy, dodatki tworzące klimat wspólnych spotkań przy stole oraz niebanalny element dekoracyjny salonu. Jaką lampkę stołową wybrać i jak dopasować ją do pozostałych detali aranżacji?

Jaką funkcję pełnią lampki stołowe?

Lampka na stole najczęściej jest niewielka, ale może odznaczać się ciekawym designem, pełniąc przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Warto pamiętać, że lampki stołowe nie będą dystrybuować światła rozproszonego, doświetlając resztę pomieszczenia. Dają one bowiem nieco przytłumione i nastrojowe światło. Tworzy ono jednak wyjątkowy klimat, zwłaszcza w długie jesienne i zimowe wieczory. Skupione w jednej strefie światło lampki stołowej może być wykorzystywane do wygodnej pracy, czytania czy rodzinnych rozgrywek przy planszówkach. Niewielkie rozmiary lampek stołowych umożliwiają również łatwe ich przemieszczanie i doświetlenie wybranego miejsca w razie potrzeby. Dlatego lampki na stół równie chętnie wybierane są do sypialni. Ustawione na stolikach nocnych dają intymne światło, przy którym można wygodnie przeczytać kilka stron ulubionej książki. 

Z jakich materiałów tworzone są lampki stołowe?

Lampki stołowe mają bardzo różnorodne formy, z łatwością można więc dopasować je dowolnie do stylu dominującego w urządzanym pomieszczeniu. Ich podstawy wykonywane są zarówno z metalu, jak i ceramiki czy kamienia. Szczególnie spektakularny wygląd mają lampki stołowe z kryształową podstawą, dodatkowo rozpraszającą efektownie światło. Dla osób, które lubią zmiany, dobrym wyborem będzie lampka na stół z wymiennym abażurem. Dzięki temu można bez trudu dopasować go do pory roku, specjalnych świątecznych okazji lub wykorzystać w przearanżowanym na nowo wnętrzu. 

Lampa stołowa kryształowa podstawa i biały abażur MW-LIGHT Elegance

Jaką lampkę stołową wybrać?

Decydując się na zakup lampki stołowej, dobierzmy ją do reszty pomieszczenia urządzonego w klasycznym lub bardziej nowoczesnym stylu. Zwróćmy też uwagę na barwy dominujące w aranżacji. Kolor lampki na stół może z nimi współgrać lub stanowić ciekawy kontrast. Dobrze jest również kupić lampkę stołową, która pozwala na swobodne regulowanie kierunku padania światła. Dzięki temu będzie można oświetlić z pomocą urządzenia niewielką strefę w trakcie nauki lub podczas pracy albo nieco większą przestrzeń w czasie rodzinnej kolacji. 

W jadalni lub salonie urządzonych w ciepłym, klasycznym stylu sprawdzi się lampka stołowa z białym kloszem w kształcie stożka osadzona na srebrnej podstawie. Lampa stołowa z podstawą w kolorze matowego mosiądzu z mlecznym kloszem będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza nawiązującego do stylu modernistycznego lub eklektycznego, pięknie oświetlając wysmakowane, zabytkowe meble. W pomieszczeniach inspirowanych designem skandynawskim lub minimalistycznym można natomiast wykorzystać lampkę na stole osadzoną na chromowanej podstawie z umieszczonym w niej sztucznym kryształem dodającym całemu projektowi wyjątkowego uroku. 

Elegancka lampka stołowa, satynowa, srebrna i biały klosz MW-LIGHT Elegance

Zjawiskowa lampa stołowa Afrodyta MW-LIGHT Classic

Lampa stołowa srebrna MW-LIGHT

 

Komentarze (0)

napisz komentarz