Aluminiowa forma do ciasta Botanical Pumpkin Nordic Ware

Kod produktu: 88548

Produkt został wycofany ze sprzedaży i przeniesiony do archiwum

Brak możliwości zamówienia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą w kategorii Formy do pieczenia ciast o różnych kształtach

Opis produktu

Aluminiowa forma do ciasta Botanical Pumpkin. Uzyskasz z niej ciasto o kształcie trzech małych dyni otoczonych motywami roślinnymi. Już czas pomyśleć nad ciastem na helloween.

Zastosowanie do produkcji, ciężkiego, kutego aluminium sprawia, że temperatura wewnątrz podczas pieczenia, rozłoży się równomiernie i ciasto będzie równo wypieczone. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Wymiary: 27,9 x 14,2 x 8,1 cm
  • Pojemność: 1,4 litra
  • Materiał: aluminium
NEWSLETTER
@