Forma do ciasta Kosz Jabłek Nordic Ware

Kod produktu: 92548
CENA: 219,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny

Forma do ciasta Kosz Jabłek Nordic Ware. Zainspirowana koszem świeżych owoców z sadu, ta forma jest obrazem jesiennej hojności. Do eleganckich chlebów i ciast na jesienne spotkania. Wykonana z odlewanego aluminium, które zapewnia doskonałe odwzorowanie drobnych szczegółów i doskonałą wydajność pieczenia. Charakterystyczne, nieprzywierające wnętrze pozwala na szybkie uwolnienie ciasta i łatwe czyszczenie.

Zastosowanie takiego materiały sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i ciasta będą równo wypieczone. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Formę wkładać do nagrzanego piekarnika, do temperatury 170-180°C. Ze względu na doskonałe efekty przewodnictwa ciepła formy, zaleca się obniżenie temperatury pieczenia (nie dotyczy autorskich przepisów Nordic Ware), podanej w przepisie, o około 15°C. Ciasto należy wyjąć z formy do ostygnięcia (np. na kratkę) dopiero po 10 minutach od wyjęcia z piekarnika.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Długość: 28,7 cm
  • Szerokość: 14 cm
  • Wysokość: 7,9 cm
  • Pojemność całkowita: ok. 1,4 litra
  • Waga: 0,5 kg
  • Materiał: kute aluminium, warstwa nieprzywieralna wolna od PFOA i PTFE
  • Myć ręcznie z dodatkiem delikatnego środka myjącego przy użyciu szczoteczki Nordic Ware
  • Wyprodukowana w USA
Rozwiń
Produkty powiązane
243,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
Zobacz także

Opinie o Forma do ciasta Kosz Jabłek Nordic Ware

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@