Noże kuchenne i stalowy blok na noże Global

Kod produktu: 835BD_SET5
Marka: Global
CENA: 2 359,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny

Japońskie noże kuchenne dla profesjonalnych kucharzy umieszczone w stalowym bloku na noże marki Global. Uniwersalny zestaw stanowi znakomitą podstawę do Twojej kolekcji noży kuchennych. Blok na noże wykonany został ze stali nierdzewnej, ozdobionej charakterystycznymi dla marki Global kropkami. Jego czarna podstawa ma właściwości antypoślizgowe. Blok ma 11 otworów różnej wielkości, w których zmieścisz dodatkowo np. 5 noży oraz pręt / musak ostrzący lub nożyczki, co pozwala stworzyć komplet wedle własnego uznania i zapotrzebowania. Podstawę bloku można zdjąć, aby dokładnie wyczyścić otwory i zapobiec odkładaniu się resztek pożywienia.

Zestaw składa się z następujących elementów:

  • Nóż szefa kuchni 20cm Global (model G-2)
  • Nóż szefa kuchni 13cm Global (model GS-3)
  • Nóż do pieczywa 22cm Global (model G-9)
  • Nóż do wykrawania z elastycznym ostrzem 16cm Global (model G-21)
  • Nóż do obierania 9cm Global (model GS-38)
  • Blok na noże z 11 otworami na noże

Japoński producent noży Global słynie z połączenia funkcjonalności z eleganckim designem. Noże stalowe Global są lekkie i doskonale wyważone, a ich cienkie, twarde, wytrzymałe klingi zachowują idealną ostrość przez długi czas. Dzięki jednolitej konstrukcji noże są higieniczne, lepiej leżą w dłoni i łatwiej je wyczyścić czy naostrzyć. Indywidualnie wyważana rękojeść została tak skonstruowana, by redukować zmęczenie i nie wyślizgiwać się z rąk. Noże Global, zaprojektowane w 1985 r. przez Komina Yamadę, zdobyły wiele międzynarodowych nagród i cieszą się niesłabnącym uznaniem największych mistrzów kuchni, zarówno profesjonalistów, jak i kuchmistrzów domowych.

Rozwiń
Produkty powiązane
Zobacz także

Opinie o Noże kuchenne i stalowy blok na noże Global

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Początek produkcji noży kuchennych Global to rok 1985 roku. Od samego początku zdobyły dużą popularność w Japonii, a w Europie zadebiutowały w roku 1988. Podczas premiery na targach Ambiente zaprezentowano 12 modeli noży. W owym czasie nikt nie produkował jeszcze noży wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Firma Yoshikin okazała się w tej dziedzinie pionierem i wkrótce znalazła licznych naśladowców.

NEWSLETTER
@