Zegar ścienny bez tarczy – nowoczesne i modne

Zegar ścienny bez tarczy – nowoczesne i modne

Intrygującym sposobem na ozdobienie ściany jest zegar bez tarczy. Ta ciekawa i nowoczesna forma stawia minimalistyczną estetykę ponad funkcjonalność klasycznego cyferblatu. Jednak i z takiego zegara można odczytać godzinę – przede wszystkim to jednak wyjątkowa ozdoba wnętrza.

zegar ścienny karlsson

Zegary ścienne do domu

Zegary ścienne są wspaniałą i oryginalną dekoracją wnętrza. Zazwyczaj nie myśli się o nich w pierwszej kolejności podczas urządzania domu czy mieszkania. Czasem jednak na ścianie czegoś brakuje, aby harmonijnie zagospodarować przestrzeń. Warto więc przywrócić popularność zwyczajowi umieszczania dużych czasomierzy również w mieszkaniu. Zegar ścienny bez tarczy będzie ciekawą alternatywą dla tradycyjnego wtedy, kiedy przytłaczałby on pomieszczenie. Wizualna lekkość sprawi, że nawet w małym lub bardzo oszczędnie, pod względem ilości sprzętów, urządzonym wnętrzu będzie prezentować się dobrze.

zegar ścienny marble dot karlsson

Gdzie w mieszkaniu umieścić taki zegar? Znakomitym miejscem jest przedpokój lub kuchnia – pomieszczenia, które są zawsze dostępne dla wszystkich domowników. Zegar ścienny przyda się również w domowym gabinecie, a także w salonie, gdzie będzie pełnił funkcję, w dużej mierze, dekoracyjną, ale i pozwoli pilnować, kiedy np. trzeba wyjść na umówione spotkanie.

Zegary ścienne bez tarczy do nowoczesnych wnętrz

Zegary na ścianę bez tarczy są wprost stworzone do pomieszczeń urządzonych nowocześnie i minimalistycznie. Wskazówki i ich podstawa kryjąca mechanizm mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów – metalu, ceramiki, drewna czy specjalnie przygotowanych włókien drzewnych. To, wraz z różnorodną gamą kolorów, pozwali dopasować zegar bez tarczy do każdego wnętrza – czy będzie ono urządzone w stylu bardzo futurystycznym, graficznie wyrazistym, czy też raczej eklektyczne bądź z jasnymi i miękkimi dodatkami w skandynawskim stylu. Zegar ścienny bez tarczy będzie znakomicie komponował z innymi minimalistycznymi elementami wystroju, które będą utrzymane w pasującej do niego kolorystyce i stylu.

zegar ścienny little big time karlsson

Zegary ścienne bez tarczy – czy są praktyczne?

Wiele osób zastanawia się, czy taki zegar będzie spełniał swoją podstawową funkcję. Każdy dostępny w naszej ofercie model wyposażony jest w niezawodny mechanizm odmierzający czas. Obawę może jednak budzić to, czy będziemy w stanie odczytać, która jest godzina. Osoby, dla których ważna jest w tym względzie precyzja, mogą zdecydować się na zegary ścienne bez tarczy z cyframi, które należy samodzielnie przymocować do ściany. Wystarczy odrobina precyzji i cierpliwości oraz dwustronna taśma, aby oznaczenia poszczególnych godzin pojawiły się na ścianie bezinwazyjnie, w wybranej odległości od środka. Zegar bez tarczy można również wzbogacić o cyfry lub inne oznaczenia własnoręcznie namalowane lub naklejone. Ale te najbardziej minimalistyczne mechanizmy ze wskazówkami mogą pozostać głównie przyciągającą wzrok ozdobą, która przy okazji pozwoli zorientować się w przybliżeniu, która godzina. Wszystko zależy od naszych gustów i potrzeb, z pewnością jednak zegar ścienny bez tarczy to nie jest tylko zupełnie niepraktyczny gadżet, jak mogłoby się wydawać.

Komentarze (2)

napisz komentarz
28-01-2018 14:41   Mimi

Fajna oferta, tanie modele są ok, mam i działa już od kilu miesięcy


15-01-2018 17:33   Oelk

Zachęcony artykułem, kupiłem zegar o jaki mi chodziło - kolor złoty. Szybka obsługa i fajne rabaty na kolejne zakupy. Pozdrawiam, Olek.