Jaki zegar ścienny do salonu?

Jaki zegar ścienny do salonu?

Zegary ścienne jako dekoracja domu na pewien czas straciły na popularności, pozostając nieodłącznym wyposażeniem biur i poczekalni. Obecnie jednak, gdy coraz więcej osób przywiązuje wagę do detali w wystroju wnętrz, także i duże zegary wracają do łask.

Zegar ścienny Nextime Arabic biały, 34 cm

Zegar ścienny do salonu – ozdoba czy praktyczny gadżet?

Dostępnych jest wiele modeli zegarów, wśród nich takie, które mają bogato zdobioną tarczę bądź przeciwnie – bardzo minimalistyczne. Jaki zegar ścienny do salonu wybrać? To zależy przede wszystkim od potrzeb domowników, jak i oczywiście od stylu mieszkania. Osoby przywiązane do klasycznych form oraz oczekujące tego, aby zegar pozwolił precyzyjnie odczytać godzinę, mogą wybierać spośród mnóstwa kolorów i stylów. Znajdą dla siebie proste zegary w nowoczesnym stylu, takie inspirowane spotykanymi na starych stacjach kolejowych i w kawiarniach, z grafikami i zdjęciami, z różnym obramowaniem tarczy i ze szkłem lub zupełnie ich pozbawione. Jeśli zegar na ścianę w salonie ma być przede wszystkim przyciągającą wzrok ozdobą, można skusić się na najbardziej wymyślne formy.

Zegar ścienny Galileo Nextime 43 cm, brązowy

Tutaj wybór jest przeogromny, od interesujących ornamentów, przez designerskie, niebanalne kształty, po największy minimalizm formy, czyli zegary bez tarczy, składające się wyłącznie z mechanizmu i wskazówek.

Zegar ścienny Nextime Aaltje 45 cm

Zegar na ścianę do nowoczesnego salonu

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się bardzo proste, surowe formy. Intrygujące są minimalistyczne, a jednocześnie wyraziste i oryginalne zegary z tarczami np. w różnych odcieniach drewna. Do nowoczesnego stylu w prostym i funkcjonalnym wydaniu znakomicie pasować będzie połączenie metalu i szkła, potrafiące przybierać rozmaite formy, w których detal taki jak kształt cyfr może ogromnie zmienić znaczenie. Z kolei jeśli jest to nowoczesność romansująca z klasyką i to na wysoki połysk, w stylu glamour, zegar ścienny do salonu może być zdobiony ornamentami lub z ciekawą fakturą tarczy, w kolorach écru, złota i czerni. W mieszkaniu urządzonym w męskim stylu ciekawie będzie wyglądać zegar z tarczą z tkaniny, przypominający nieco wskaźniki w samochodzie albo płytę płytę winylową.

Zegar ścienny World Time Digit Nextime

Klasyczne zegary do salonu – jaki wybrać?

Zegar ścienny do klasycznego salonu powinien mieć formę prostą, ale niekoniecznie surową. Do takiego wnętrza nie będą pasowały asymetryczne szaleństwa i krzykliwe kolory, ale to wcale nie znaczy, że zegar powinien być pozbawiony ozdób. Wręcz przeciwnie – zegar ścienny stylizowany na stary sam w sobie jest już dosyć ozdobny. Można również połączyć klasykę z odrobiną nowoczesności za sprawą rzadko spotykanej kolorystyki – jak np. czerń i miedź albo granat – lub nietypowego materiału tarczy – polerowanego metalu, marmuru czy drewna.

Zegar ścienny z wahadłem Milano Color Nextime 35 cm

Zegar ścienny do salonu może mieć wiele różnych oblicz i niekiedy bardzo subtelne różnice decydują o tym, w jaki sposób wpasowuje się on w całe wnętrze. Nie bez znaczenia są też rozmiary pomieszczenia – kiedy jest ono raczej z tych mniejszych, to najlepiej nie wybierać zegara z bardzo dużymi cyframi. Należy też zwracać uwagę na już posiadane dekoracje, np. doniczki, świeczniki, misy na owoce itp., a także kolory klamek w drzwiach, lamp i innych elementów wystroju.

zegar ma ścianę gwiazda

Komentarze (1)

napisz komentarz
15-01-2018 17:37   Katia

piękne zegary, tak różne, koniec z klasycznymi białymi cyferblatami, teraz czas na inność, tylko który mam wybrać? pomocy!