Forma na babkę Angel Food Nordic Ware

Kod produktu: 54901
  opinie: 7   czytaj opinie
CENA: 184,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny
Opis produktu

Aluminiowa forma na babkę Angel Food amerykańskiej marki Nordic Ware, w której upieczesz puszyste ciasto biszkoptowe na białkach. Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium, wyposażona w wystające nóżki oraz wyjmowane dno.

Zastosowanie takiego materiału sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica wewnętrzna dna: 21,2 cm
  • Wysokość wewnętrzna: 10,8 cm
  • Średnictwa zewnętrzna: 24,5 cm
  • Pojemność: 3,8 litra
  • Materiał: aluminium

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@