Forma do babki z kominem pleciony warkocz Braided Nordic Ware

Kod produktu: 95577
CENA: 243,00 zł
produkt jest chwilowo niedostępny

Forma do babki z kominem pleciony warkocz Braided Nordic Ware, w której upieczesz perfekcyjne ciasto. Przygotowana z okazji 75-lecia istnienia firmy. Zaprojektowana w historycznym roku 2020 - proste, ale pięknie splecione pasma symbolizują jedność, ciągłość i siłę. Najnowsza kolekcja złotych form do pieczenia Nordic Ware - charakterystyczne formy do pieczenia cechują się atrakcyjnymi kształtami na wszystkie pory roku. Ciężkie odlewy aluminiowe zapewniają równomierne pieczenie i brązowienie, aby uwydatnić wyjątkowe i piękne wzory. Proste, ale piękne splecione pasma symbolizują jedność, ciągłość i siłę. Idealny kształt babki, do świętowania wspólnoty i wszelkiego rodzaju spotkań.

Forma wykonana została z wysokiej jakości kutego aluminium. Zastosowanie takiego materiały sprawi, że temperatura rozłoży się równomiernie i babka będzie równo wypieczona. Aluminium ma właściwości nieprzywierające co ułatwia wyjmowanie wypieków z formy i jej mycie.

Przed każdym użyciem zaleca się posmarować formę tłuszczem i delikatnie obsypać wnętrze mąką. Nie zaleca się wypełniania formy do jej pełnej wysokości, wystarczy umieścić w niej tyle ciasta aby ¼ wysokości pozostała pusta. Dla uzyskania najlepszego odwzorowania kształtu należy przed włożeniem wypełnionej ciastem formy do piekarnika kilka razy uderzyć nią o blat stołu tak, aby ciasto dokładnie ją wypełniło. W ten sposób pozbędziemy się pęcherzyków powietrza, które mogły pozostać w cieście.

Formę wkładać do nagrzanego piekarnika, do temperatury 170-180°C. Ze względu na doskonałe efekty przewodnictwa ciepła formy, zaleca się obniżenie temperatury pieczenia (nie dotyczy autorskich przepisów Nordic Ware), podanej w przepisie, o około 15°C. Ciasto należy wyjąć z formy do ostygnięcia (np. na kratkę) dopiero po 10 minutach od wyjęcia z piekarnika.

Podczas użytkowania formy nie powinno się stosować ostrych narzędzi kuchennych, ani środków chemicznych, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

  • Średnica: 26,9 cm
  • Wysokość: 10,2 cm
  • Pojemność: ok. 2,8 litra
  • Waga: 0,64 kg
  • Materiał: kute aluminium, warstwa nieprzywieralna wolna od PFOA i PTFE
  • Myć ręcznie z dodatkiem delikatnego środka myjącego przy użyciu szczoteczki Nordic Ware
  • Wyprodukowana w USA

Rozwiń
Produkty powiązane
229,00 zł
Wysyłka do 48 godzin
229,00 zł
Wysyłka do 48 godzin
243,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
229,00 zł
produkt niedostępny
Zobacz także

Opinie o Forma do babki z kominem pleciony warkocz Braided Nordic Ware

Dodaj opinię

Twoja ocena:  

Kategorie, w których występuje produkt:

Amerykański producent Nordic Ware to ikona wśród tego rodzaju produktów. Historia Nordic Ware sięga 1946 roku, w którym to rodzina Dalquistów założyła niewielką firmę produkcyjną wytwarzającą patelnie oraz formy do wypieków.

NEWSLETTER
@